Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Věra Špinarová by oslavila 70: Denně si s ní povídám, tuhle dobu by nenáviděla, říká syn

Věra Špinarová na snímku z roku 2015.
Zdroj: herminapress
+ Dalších 7 fotografií

Dva dny před letošním Štědrým dnem by Věra Špinarová (†65), která odešla před čtyřmi lety, oslavila sedmdesát let. Jak na ni vzpomíná syn Adam Pavlík? „Pro mě nikdy nezemřela,“ říká pro eXtra.cz.

Věra Špinarová: Všechno s ní probírám, říká Adam Pavlík

„Každý rok to probíhá stejně. Určitě pojedu na hřbitov, doma zapálíme svíčku a zavzpomínáme si,“ řekl eXtra.cz syn Adam Pavlík (47).

Ten měl se svou matkou Věrou Špinarovou velmi intenzivní vztah – možná k sobě měli blíž, než bývá u rodičů a dětí běžné. Proto nepřekvapí ani synova další slova.

Dalo by se říci, že jsem s mámou pořád v kontaktu. Probíráme spolu úplně všechno. Někdy mi to připadá, jako by vůbec neodešla. Kolikrát se mi ještě i teď stane, že vezmu telefon a jdu jí volat. Až pak si to uvědomím. Ještě mi to nejspíš úplně všechno nedošlo,“ přiznává Adam.

Ještě že se toho máma nedožila

Zároveň prohlašuje pro někoho možná i lehce kacířskou myšlenku.

„Někdy si až říkám, že je možná dobře, že se dnešního dne nedožila. Současnou situaci by nenesla dobře. Vždy byla upřímný člověk, měla ráda, když k sobě lidé měli blízko. Nevím, jak by snášela, jak se k sobě dnes chovají. Byla by nas*aná,“ tvrdí Pavlík bez obalu.

„Sám jsem zažil, jak někteří lidé, které jsem považoval za kamarády, se ode mě odvracejí. Krásně se to protřídilo. Někteří naprosto nerespektují jiný názor, než mají oni. Možná to je ale dobře, že jsme se zbavili falešných přátel,“ přemítá.

Na druhou stranu by určitě zpěvačka měla radost z vnučky. „Johance už je devatenáct a babičku by rozhodně těšila. Zpívá, hraje na piano, je šikovná. Mamka by byla určitě šťastná,“ věří.

Boj proti soše vzdal

V souvislosti s Věrou Špinarovou se také hojně probírala velmi kontroverzní ostravská socha, kteru mnozí považují za ošklivou a milované zpěvačce vůbec ne podobnou. I syn proti ní bojoval. Marně.

„Tam už se to nijak nepohne. Já už jsem to vzdal. Stálo mě to dva roky života a nechci to dál řešit, když s tím stejně nic nezmůžu,“ konstatuje suše.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy