Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Věra Mikulcová se před očima mění v muže: Je z ní proplešatělý strýc

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Bodybuilding

Věra Mikulcová (39) patří mezi nejznámější české bodybuilderky, a to i proto, že veřejně přiznala doping. "Když chcete něco dokázat, nejenom v kulturistice se musí tyhle věci užívat. Není to nic, co by kdo nevěděl," uvedla v minulosti Mikulcová. Doping však s sebou nese i řadu zdravotních rizik a dost možná už se podepisuje i na české bodybuilderce. Ubylo jí totiž výrazné množství vlasů.

Věra Mikulcová se kulturistice věnuje už více než dvacet let. Jako mladá byla při těle, a tak se rozhodla s tím něco dělat. V 17 letech tedy zavítala poprvé do posilovny a od té doby už bez ní nemůže žít.

Když Mikulcová zjistila, že posilování je její vášní, rozhodla se, že zkusí štěstí v bodybuildingových soutěžích. Postupem času ale růst svalů zpomalil, Mikulcová ale chtěla víc, a tak se uchýlila k zapovězeným suplementům.

Bez dopingu se sport neobejde

"Bez dopingu by to na nejvyšší úrovni nešlo, neznám nikoho, kdy by to mezi profesionály nevyužíval," řekla kulturistka v rozhovoru pro DVTV. Podle ní je látkami podporujícími výkony prolezlý celý vrcholový sport. "Žádný profesionální sport se bez toho neobejde," myslí si Mikulcová a dodala, že jde o její názor.

Sama kulturistka se dopingu a steroidům nevyhýbá. Právě naopak, podporu využívá pravidelně. "Když to má sportovec v hlavě srovnaný, dá se doping udržet v únosné míře. Dnes jsou i doktoři, kteří se tím zabývají a radí těm profesionálům, jak se udržovat a co používat," vysvětlila Mikulcová.

Vlasů Věře valem ubývá

S dopingem se ale pojí i vážné zdravotní potíže. Například steroidy zatěžují organismus, zejména pak orgány. Kvůli tomu v nemocnici skončila řada kulturistů už po čtyřicítce. A dost možná se v Česku nepovolené suplementy podepisují i na Mikulcové.

Z posledních příspěvků je totiž vidět, že kulturistce výrazně ubylo vlasů. Mikulcové přitom zatím nebylo ani 40. Těžko říci, zda za to může doping, pravděpodobně tomu ale rozhodně nepomáhá.

Související články

Další články