Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Věra Mikulcová se před očima mění v muže: Je z ní proplešatělý strýc

Věra Mikulcová se před očima mění v muže: Je z ní proplešatělý strýc
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Bodybuilding

Věra Mikulcová (39) patří mezi nejznámější české bodybuilderky, a to i proto, že veřejně přiznala doping. "Když chcete něco dokázat, nejenom v kulturistice se musí tyhle věci užívat. Není to nic, co by kdo nevěděl," uvedla v minulosti Mikulcová. Doping však s sebou nese i řadu zdravotních rizik a dost možná už se podepisuje i na české bodybuilderce. Ubylo jí totiž výrazné množství vlasů.

Věra Mikulcová se kulturistice věnuje už více než dvacet let. Jako mladá byla při těle, a tak se rozhodla s tím něco dělat. V 17 letech tedy zavítala poprvé do posilovny a od té doby už bez ní nemůže žít.

Když Mikulcová zjistila, že posilování je její vášní, rozhodla se, že zkusí štěstí v bodybuildingových soutěžích. Postupem času ale růst svalů zpomalil, Mikulcová ale chtěla víc, a tak se uchýlila k zapovězeným suplementům.

Bez dopingu se sport neobejde

"Bez dopingu by to na nejvyšší úrovni nešlo, neznám nikoho, kdy by to mezi profesionály nevyužíval," řekla kulturistka v rozhovoru pro DVTV. Podle ní je látkami podporujícími výkony prolezlý celý vrcholový sport. "Žádný profesionální sport se bez toho neobejde," myslí si Mikulcová a dodala, že jde o její názor.

Sama kulturistka se dopingu a steroidům nevyhýbá. Právě naopak, podporu využívá pravidelně. "Když to má sportovec v hlavě srovnaný, dá se doping udržet v únosné míře. Dnes jsou i doktoři, kteří se tím zabývají a radí těm profesionálům, jak se udržovat a co používat," vysvětlila Mikulcová.

Vlasů Věře valem ubývá

S dopingem se ale pojí i vážné zdravotní potíže. Například steroidy zatěžují organismus, zejména pak orgány. Kvůli tomu v nemocnici skončila řada kulturistů už po čtyřicítce. A dost možná se v Česku nepovolené suplementy podepisují i na Mikulcové.

Z posledních příspěvků je totiž vidět, že kulturistce výrazně ubylo vlasů. Mikulcové přitom zatím nebylo ani 40. Těžko říci, zda za to může doping, pravděpodobně tomu ale rozhodně nepomáhá.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy