Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Věra je nesmrtelná legenda! V Národním divadle proběhlo rozloučení se zesnulou Čáslavskou

S legendou českého sportu se rozloučila také Bára Špotáková.
+ Další fotografie
Česká sportovní veřejnost a lidé ze společenského života se dnes v Národním divadle rozloučili se zesnulou gymnastkou Věrou Čáslavskou. Legendární sportovkyně zemřela ve věku 74 let, zabila ji zlá nemoc.

Do Národního divadla dnes dorazily desítky lidí, aby se rozloučily s legendární gymnastkou Věrou Čáslavskou. Nešlo o pohřeb, ten si rodina přála skromný a v utajení, šlo o společenskou tryznu.

Na akci v Národním divadle mnozí sportovci děkovali, že Věra Čáslavská byla jejich sportovním i lidským vzorem. Vzpomínali na ni atletka Bára Špotáková, skifař Ondřej Synek nebo sportovní střelec Jan Kůrka.

Do Národního divadla dorazila také snowboardistka Eva Samková. „Tak optimistického člověka jsem nezažila. Moc jsme se neznaly, ale díky tomu, jaká byla, mám pocit, že ji znám dlouho,“ uvedla dojatá Samková.

Věru Čáslavskou zničila zlá rakovina slinivky, se kterou legenda českého sportu bojovala několik let. Její syn Martin uvedl, že maminka byla do poslední chvíle velmi statečná.

Mohlo by vás zajímat

Další články