Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Věra Bílá (†64) se NEVEJDE DO RAKVE: Změnil se proto plán pohřbu 130kilové zpěvačky

Zdroj: Nikita Rublov
+ Dalších 14 fotografií
PŘÍPRAVA POHŘBU
Až příští sobotu se bude konat poslední rozloučení s Věrou Bílou (†64), kterou bohužel zradilo zdraví a odešla do hudebního nebe. I když neměla víc než 160 centimetrů, přece jen byla těžší a rodina tak zažila nečekaný problém s rakví. Kvůli tomu se přesunulo jak poslední rozloučení, tak se mění plány ohledně přesunu na hřbitov.

„Majitel pohřební služby znal Věru čtyřicet let. Říkal, že teta byla korpulentnější a že bude třeba širší rakev. Člověk po smrti začne rozšiřovat, navíc měla bříško. Nevážili jsme ji, ale odhadem měla 130 a 140 kilogramů. Proto se objednala z bezpečnostních důvodů široká dubová rakev, kterou měl výrobce naštěstí na skladě,“ řekl eXtra.cz synovec Věry Bílé Milan Mikulič.

Další problém vyvstal s tím, že hřbitov je od kostela, kde proběhne obřad, vzdálený zhruba dva kilometry. Klasický smuteční průvod tak nepřipadá v úvahu, nosiči by se zesnulou takovou dálku nezvládli. „Ale i tak se místo čtyř madel dává šest. Jinak ji odnesou do auta a kdo bude chtít, může jít na hřbitov za otevřeným,“ pokračuje Mikulič.

Rodina bude také moci vyplnit přání Věry Bílé, která chtěla spočinout vedle manžela, který ale zemřel teprve před šesti lety. „Muselo se také žádat o povolení, jestli se může dát k manželovi. To dopadlo dobře,“ dodal synovec.

Související články

Další články