Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Věra Bílá (†64) bude mít vlastní bronzovou sochu: Příbuzní zpěvačce plánují pietní místo

+ Dalších 15 fotografií
Na počest zesnulé
Zesnulé zpěvačce Věře Bílé (†64) plánují příbuzní nechat postavit bronzovou sochu. Chtějí tak na její počest vytvořit pietní místo. Sochu, která bude připomínat romskou zpěvačku sedící na lavičce, chtějí umístit na oblíbené místo zesnulé na náměstí v Rokycanech.

Milan Mikulič, prasynovec zpěvačky Věry Bílé, jednal s rokycanským starostou Václavem Kočím o záležitosti se sochou zesnulé. Milan dokonce zřídil transparentní účet, kde lidé mohou podpořit tento projekt.

Podle prasynovce by bylo ideální, aby vznikla lavička s bronzovou sochou, na kterou by si lidé mohli sednout a vyfotit se s Věrou. Památka na zpěvačku by se umístila před obchodní dům v Rokycanech.

Sbírka, která odstartovala v pátek, má už na účtě čtyři tisíce korun podle slov Mikuliče pro web Idnes.cz. Prasynovec zpěvačky také plánuje vyhlásit soutěž, ze které vzejde vítězný návrh sochy. Až se tak stane požádá město o svolení. „Pan starosta je nápadu nakloněn. Myslím, že by si to Věra zasloužila. Pro českou i romskou kulturu toho hodně udělala. Je dobré, aby se na ni nezapomnělo,“ zakončil Milan zpověď o nápadu.

Mohlo by vás zajímat

Další články