Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Venku mají jasno: Nejkrásnější město světa je Praha, v anketě vyhrála na celé čáře

Praha je nejkrásnější město světa, v anketě porazila všechny světové metropole
Zdroj: profimedia
Průzkum

Jaké je nejkrásnější město světa? Praha! Uvádí to webový magazín TimeOut, jehož ankety se účastnilo přes 27 000 lidí z celého světa. Světové metropole se utkaly v boji o nejlepší město světa. Jak si vedly ostatní země a na jaké další ocenění Praha dosáhla?

Praha je nejkrásnější město světa

Přemýšleli jste někdy, jaké je nejlepší město světa? Záleží samozřejmě na parametrech, podle kterých poměřujeme. Webový magazín TimeOut se rozhodl takovou anketu vytvořit. Zapojil do ní 27 tisíc lidí z celého světa. Ti dostali za úkol popsat krásy svého města. Světová sídla pak mezi sebou soutěžila v nejrůznějších kategoriích, jako je krása, dobré jídlo, postoj k životnímu prostředí, bezpečnost a další. Jak si mezi světovými metropolemi vedla Praha? Výsledky vás překvapí. Naše stověžatá matička totiž vyhrála titul o nejkrásnější město na světě.

Praha vyhrála i v kategorii "odpočinek"

83 % lidí si pochvalovalo krásy Prahy. Web zmiňuje překrásný Karlův most, dále staroměstský orloj i dechberoucí architekturu. Kromě toho oblibu získal i park Letná a řeka Vltava. Město Praha se umístilo také na druhém místě v kategorii "odpočinek." Káva a místní atmosféra je totiž nezapomenutelná.

Účastníci ankety si navíc pochvalovali i skvělou "procházkovost" města, 89 % jich uvedlo, že se dá po Praze krásně toulat pěšky. Zvlášť v době koronavirové krize byly památky, jindy obsypané turisty, zcela prázdné a krásně přístupné. Kromě toho web zmiňuje i krásy Prahy 6, kde se dá celoročně navštívit rozsáhlé hřiště, na němž si můžete zaběhat, číst, zajít na piknik, hrát frisbee nebo sáňkovat. Jaká další města kromě Prahy zabodovala?

Dál bodoval Amsterdam, New York i Tel Aviv

Americké San Francisco získalo body za pokrokovost, udržitelnost a přijímání rozdílných kultur. Město Amsterdam zase bodovalo jak svou zelenou ekologií, kde skončilo na třetím místě, tak i jako druhé nejkrásnější město na procházky v přírodě. Manchester vyhrál anketu o nejlepší noční život, kromě toho si lidé pochvalovali i přátelské sousedy. New York byl zvolen nejdobrodružnějším městem s tím, že se v něm dá vyzkoušet nespočet nových a zajímavých věcí. Tel Aviv se umístil jako druhý v kategorii "nejlepší jídlo" hned za Šanghají.

Související články

Další články