Vendy si po krachu v Survivoru sype popel na hlavu. Přiznala obrovskou chybu a naivní podcenění
Vendy Wronka končí v Survivoru. Na poslední kmenové radě jako jediná nemohla zahrát imunitu a kluci jí podtrhli židli pod nohama. Svoji roli sehrála spolupráce Johanky a Kiki, která pomohla rozhýbat klíčové tahy před samotným hlasováním a nepřímo tak zamíchala kartami celé kmenové rady. Pro nic netušící Vendy to tak skončilo nečekaným vyřazením.
Herečka Vendula Wronka se na poslední kmenové radě stala terčem geniálního strategického tahu kluků a v Survivoru končí. Zatímco kluci v čele se Standou a Lukym nechali ostatní věřit, že se hlasuje úplně jiným směrem, ve skutečnosti postupně stáčeli hlasy právě na ni. Vendy neměla imunitu ani pevnou oporu v alianci, a když se všechno na radě sesypalo, zůstala proti přesile a hra pro zaskočenou soutěžící skončila bez prostoru na obranu.
„Bylo to výborně zahrané a velká škoda, protože do té doby nikdo nepolemizoval, že vyhodí Vendy,“ popsala vyřazená soutěžící ve speciálním survivorském Outsiderovi Insiderovi. „Největší kámen úrazu asi byl, že jsem se cítila v bezpečí,“ dodala s tím, že sloučení se skloňovalo už 24 hodin denně a bylo téměř na dosah ruky.Tvrdá hra
„Člověk na ostrově přemýšlí úplně jinak. Chová se pudově a jede za první myšlenkou, souvislosti úplně nevidí. To si myslím, odlišuje ty dobré hráče a ty nejlepší hráče, kteří si umí souvislosti spojovat,“ popsala Vendy s tím, že mezi nejsilnější z jejího pohledu určitě patřila Johanka, Kristýna, Luky, Standa, Oťas a Sára. Především z Johanky měla prý hráčka respekt a její tvrdou hru se Vendy podařilo prohlédnout, až když jí samotné visel meč přímo nad hlavou .
„Přicházela s věcmi, které by mě nenapadly, měla na to páky, měla na to odvahu. Ztratila jsem stimul něco dělat. Brala jsem to tak, že ona něco vymyslí a my to zahrajeme. Byla jsem loajální. A došlo mi to ve chvíli, kdy najednou šla Bety a pak já. A to už bylo strašně pozdě,“ přiznala. Podle jejích slov chápala Johanka ženskou alianci od začátku jen jako prostředek pro vlastní posun vpřed.
„Johanky hra byla podle mě o tom: 'Holky, takhle vám polezu po zádech a pak na vás z vrchu zamávám',“ uvedla. Lituje, že si se silnou soupeřkou neporadila dříve. „Prošvihla jsem možnost ji vyhodit. Ta byla nejlepší, když přišla Žofka, Iki a Janči. V tu chvíli jsem si ale netroufla zariskovat. Neměla jsem přečtené, jak to s ní Padouši mají.“
Zamíchané karty a nečekaný zvrat
Nakonec o osudu nic netušící Vendy rozhodla rychlá a nečekaná změna tempa. Kluci byli sami na pokraji vyřazení, dokázali si ale zajistit imunitu a situaci během krátké doby otočit. Na venek rozhlásili, že vytáhnou proti Johance. Ta si svoji pozici ve hře pojistila darovanou imunitou. „Řekla nám, že našla skrytou imunitu, ale až těsně před kmenovkou… samozřejmě nám neřekla, že ji má od Kiki,“ popsala hráčka jeden z momentů, kdy Johanka zamíchala kartami. Skutečným cílem kluků ale bylo tajně přesměrovat hlasování proti Vendy.
„Pak Johy zahrála imunitu za Vivien. Říkala jsem si: 'Aha, tak doufám, že Luky už nic nemá'. Najednou vstal a šel to tam dát. Tak v tu chvíli jsem si řekla, že půjdu k vázám a budu si muset vybrat někoho z Padouchů.“ Ani na vázy osudu ale nakonec nedošlo, Vendy jako jediná bez imunity nedostala další šanci.
„Člověka to strašně naštve, už je vysílený a tohle je čára přes rozpočet,“ popsala zklamaná herečka. „Namazali si nás na chleba se vším všudy.“ Velmi ji popudilo i zamlčené přátelství mezi Lukášem a Kiki, kteří spolu sloužili u policie a celou dobu si ve hře potají kryli záda. „Nevím, do jaké míry je to fér, že se ty lidi znají. Já jsem tam neznala nikoho. Za mě to není úplně šťastné, když tam jdou lidi, kteří mají nějaké pojítko před Survivorem,“ uzavřela Vendy.
Survivor 2026
Pátá řada úspěšné reality show Survivor opět nabídne strhující podívanou. Hrát se tentokrát bude o automobil a 2,5 milionu korun.
Survivor 2026: Soutěžící a moderátor
Na ostrov v Dominikánské republice se i tentokrát vydá celá řada zajímavých osobností. O vítězství v páté řadě se popere např. herečka Vendula Wronka Fialová, rapper Adam Chlpík nebo zpěvačka Žofie Dařbujánová.
Show moderuje Ondřej Novotný (1977).
Předchozí řady Survivor Česko & Slovensko: 2022 | 2023 | 2024 | 2025
Související články

Nejdrsnější kmenovka Survivoru všech dob. Vendy zlomil vaz vlastní tým

Pozadí obrovské zrady v Survivoru: Evička promluvila o kruté lsti Johanky

Ďábelský plán Johanky ze Survivoru ovládl kmenovku: Manévry s imunitami poslaly domů dalšího hráče

Totální ponížení Žofie v Survivoru nemá konce. Odhalila nečekanou reakci Novotného






























































