Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Vendula Pizingerová slaví 50: Smrt dcerky, sebevražda manžela a porod v 48 letech

Vendula Pizingerová
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 11 fotografií
Narozeniny

Osud umí být občas krutý, o tom může Vendula Pizingerová vyprávět. Během let přišla kvůli leukemii o čtyřletou dceru Klárku a později také o manžela Karla Svobodu, který si střelou do spánku vzal život v jejich společném domě. Nakonec se ale zdá, že se pro Pizingerovou vše v dobré obrátilo, a tak Pizingerová oslaví své 50. narozeniny obklopena milujícím manželem Josefem (34) a malým synkem Pepíčkem. Podívejte se, jak šel čas s prezidentkou nadace Kapka naděje.

Vendula Pizingerová, za svobodna Horová, se poprvé dostala do povědomí široké veřejnosti v roce 1995, když začala chodit se slavným hudebním skladatelem Karlem Svobodu (†68). Bylo to rok poté, co kamarád Karla Gotta přišel o svou manželku Hanku. I proto byli dlouho jen kamarády. Lásce ale nelze poroučet, a tak v roce 1995 došlo rovnou na veselku. Vendule tehdy bylo 23 let, zatímco její manžel byl starší o více než třicet let.

Ze společné lásky vzešla v roce 1996 dcera Klárka. Ve dvou letech ale malé holčičce lékaři diagnostikovali leukémii a přes veškerý boj doktorů v roce 2000 zemřela. Manžele to doslova zdrtilo. "Ani za těch dvacet let se s tím člověk nějakým stoprocentním způsobem nesrovná," svěřila se před časem Vendula v pořadu Blízká setkání. Svou zkušenost, kterou nechce zažít žádný rodič, ale přetavila v něco dobrého. 

Když Klárka pobývala na transplantační jednotce, její maminka si uvědomila, že nemocnici chybí důležité přístroje. V listopadu 1999 proto uspořádala benefiční koncert ve Státní opeře Praha pod názvem Kapka naděje, z jehož výtěžku byl zakoupen specializovaný přístroj na diagnostiku leukémie. Ukázalo se, že akce má smysl a Vendula se charitativní myšlenku rozhodla rovíjet i poté, co o dceru přišla. V srpnu 2000 tak založila Nadační fond Kapka naděje.

Zhroutil se jí svět

V té době ale měli manželé Svobodovi partnerské problémy. Smrt dcerky pro ně byla těžkou ránou, se kterou se každý vypořádával po svém, a tak se na nějaký čas odcizili. Manželskou krizi se jim ale podařilo zažehnat a v roce 2005 přivítali na svět syna Jakuba. I když se z nich znovu stala rodina, dlouho Vendule pocit štěstí nevydržel. Nejprve začaly na povrch prosakovat informace o údajném rozvodu, aby následně v lednu 2007 přišla další velká rána. Karel se rozhodl v ranních hodinách spáchat na zahradě sebevraždu a prostřelil si spánek kulkou. Na vině podle všeho byly deprese.

Vendule se už podruhé zhroutil svět. Stáhla se do soukromí a v tichosti se snažila vyrovnat s bolestí, která jí sužovala. Zdálo se, že zvrat přišel v roce 2009, kdy se provdala za druhého muže Patrika Auše. S tím však vydržela jen tři roky. V průběhu manželství přitom často čelila nenávisti veřejnosti, která jí často vyčítala, že se oženila tak krátce po smrti manžela. Paradoxně přitom Svoboda udělal v roce 1995 to samé... 

Po boku Josefa omládla

Od rozvodu uplynul nějaký čas a Vendula si našla novou lásku. Tou byl o 16 let mladší Josef Pizinger, syna její kamarádky. Vendula náhle prokoukla a po boku mladšího partnera začala jen zářit. V roce 2015 si už potřetí zopakovala svatbu, tentokrát už ale doufala, že jí vztah vydrží. Uběhlo sedm let a vše nasvědčuje, že je to na dobré cestě. Dva roky nazpátek dokonce Vendula přivedla na svět malého Pepíčka.

Díky svému muži dokonce změnila své návyky. Omezila alkohol, stejně tak i cigarety a začala žít zdrvějším životním stylem. S manželem jezdí stanovat, chodí na dlouhé túry, spí pod širákem a častěji sportuje. Svůj podíl na tom má právě Josef, který na svou postavu hodně dbá a je vidět, že má velký vliv na Vendulině proměně. Ostatně když se podíváte na fotky, kdy bylo prezidentce Kapky naděje kolem třiceti let a srovnáte je s těmi současnými, nebudete se stačit divit, že vypadá mnohem líp, jak před lety.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy