Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vendula Pizingerová o uzavřených školách: Nechala bych děti opakovat třídu

Zdroj: Showpix.cz
koronavirus
Pandemie koronaviru stále lomcuje s normálními životy lidí a znovu se odsouvá i návrat dětí do škol. Zároveň budou muset být pak školáci testováni, aby nedošlo k dalšímu šíření covidu-19. České celebrity promluvily o tom, jak situaci vidí. Například Vendula Pizingerová (49) považuje vzdělání dětí za opravdu důležitou část a klidně by své ratolesti nechala i opakovat ročník.

Z mnoha stran se ozývá, že distanční výuka nenahradí sezení v lavicích. Na tento fakt upozorňují hlavně samotné děti, které mají problém látku pochopit nebo nemají dostatek prostoru k tomu, aby se pořádně učily. Aktuální pandemii a uzavřené školy řeší například Vendula Pizingerová Její syn Jakub je v 1. ročníku střední školy a fyzicky se do ní zatím moc nepodíval.

"Mého syna to postihlo na konci 9. třídy a na začátku prváku, což si myslím, že jsou takové ty nejdůležitější okamžiky," postěžovala si v pořadu Showtime na CNN Prima News Pizingerová. I proto přemýšlí nad tím, jak můžou děti dohnat mezery ve vzdělání.

"Je to teda možná kacířská myšlenka, ale já bych je to nechala zopakovat. Tady nejde až tak o známky, ale o ten obsah znalostí. Jde o to, že pokud dělají odbornou školu a budou pokračovat dál, tak si myslím, že jim některé věci budou chybět," řekla Vendula. "Myslím si, že možná v nějaké zkrácené formě by byla letní škola fajn. Asi mě děti nebudou mít rády, ale vzdělání je velice důležité," smála se v rozhovoru.

Zavřít školy byla fatální chyba, říká Ruppert

"Zavření škol je podle mě fatální chybou. Protože sice nejsme jediní, ale je nás málo, kteří zavřeli úplně školy na takhle dlouho. (...) Myslím si, že jednoroční výpadek ve vyučování celé generace lidí je absolutní fatální selhání vlády," prohlásil například Matěj Ruppert

Pro to, aby se školy otevřely co možná nejdříve, je i zpěvák Tomáš Klus "Asi bych se hodně zasadil o to, aby se co nejmíň šťouralo dětem v nose, protože teď už máme alternativu těch plivacích testů. To by ty školy měly dostávat přednostně," řekl v Showtimu zpěvák.

Související články

Další články