Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Venca Konopník zanevřel na slávu: Se Slunce, seno jsem skončil, vzteká se Broněk Černý

Bronislav Černý před 37 lety a nyní.
Zdroj: reprofoto Slunce, seno, jahody, René Kekely
+ Další 4 fotografie
ROZHODNUTÍ
Před více než šestatřiceti lety patřil Bronislav Černý (59) mezi sex idoly, nejen divačky ale bavila jeho postava žárlivého jézéďáka Venci Konopníka. Když ale před ním někdo dnes vysloví otázku na téma Slunce, seno a jahody nebo pozdějších dílů, úplně se rozlítí. Na redaktorku eXtra.cz rozhodně nebyl právě přívětivý.

Bronislav Černý chtěl původně jen drobné na pivo

Bronislav Černý byl tehdy kluk krátce po dvacítce, ve filmu dostal tak důležitou roli jen úplnou náhodou. Původně se prý šel přihlásit jen do komparsu, aby si vydělal stokorunu na pivo, nakonec ale odešel se smlouvou na jednu z hlavních postav.

Herectvím se ale dál neživil, ještě před pár lety byl řidičem kamionu. A zřejmě se mu po slávě úplně nestýská, protože, jak před časem přiznal, v malém městě se úspěch neodpouští a to, že se jeho tvář proslavila, dostával pořádně sežrat.

Neunesl slávu?

S následky se patrně nevyrovnal dodnes. Když ho redaktorka eXtra.cz kontaktovala s dotazem, jestli by mohl zavzpomínat na natáčení, reagoval víc než podrážděně.

„Určitě nebudu na nic odpovídat, já už jsem s tím dávno skončil. Toho, co vám dal moje číslo, nakopejte do pr*ele a novináři ať mi dají navždy pokoj. Mějte se hezky,“ řekl do telefonu a zavěsil.

Filmový Venca na besedy nejezdí

Sám režisér trilogie nesmrtelných lidových komedií přiznává, že představitel Venci Konopníka není tím, kdo by jej doprovázel mezi fanoušky.

„Bydlí tady přes kopec od Hoštic ve Strakonicích. Když se potkáme, tak se dáme do řeči, ale jinak se nevídáme. Broněk není na to, aby jezdil na besedy,“ krčí rameny Zdeněk Troška

Ostatní hvězdy se nestydí

Odpověď novinářce ho překvapila.

„Jestli vám něco takového řekl, tak jste na něj asi natrefili ve chvíli, kdy byl nenaložen. Jinak si nepamatuju jiný případ hvězd ze Slunce, seno, které by o natáčení nechtěly mluvit. Když se zeptáte Evíka, Kaisera nebo Lábuse a dalších, povídají o tom ochotně,“ dodal pro eXtra.cz režisér.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy