Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Ven bez roušky možná už brzy: Vláda bude o jejich zrušení jednat v pondělí

Ven bez roušky možná už brzy: Vláda bude o jejich zrušení jednat v pondělí
Zdroj: eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
konec roušek?
Je možné, že roušky na čerstvém vzduchu budeme moci odložit ještě dříve než v polovině června. Dnes slova ministra vnitra Jana Hamáčka potvrdil i Andrej Babiš v televizi Prima. Podle něj ale i tak bude rozvolňování týkající se roušek záležet na slovech epidemiologů. Roušky by mohly být co nejdřív povinné jen v uzavřených prostorách.

Podle slov předsedy vlády Andreje Babiše (65) se bude uvolňování týkající se nošení roušek projednávat v pondělí na vládě. Vše bude záležet na epidemiologickém vývoji, který už teď je příznivý.

Vláda bude o rouškách jednat

„Je potřeba debatovat o tom, jak dál s rouškami, jestli je nenosit jen ve vnitřních prostorech (...), zítra na vládě o tom budeme debatovat," uvedl v neděli Babiš na Primě. „Ale uvidíme, samozřejmě my rozvolňujeme, jaký to bude mít dopad na výskyt lidí, kteří se nakazí," dodal.

„Řešení, které by se mohlo nabízet, je, že roušky budou povinné pouze v uzavřených prostorách, to znamená v obchodech, v kinech, v MHD, a mimo uzavřené prostory vláda doporučí lidem nošení roušek a bude to na nich, aby se rozhodli, že chtějí chránit ostatní," souhlasil Jan Hamáček.

V rouškách se v teple špatně dýchá

Epidemiolog Roman Prymula už dříve předesílal, že rozvolnění pravidel při nošení roušek musí mít logiku a musí racionálně vycházet z dopadů, které má na vývoj nemoci covid-19 předchozí rozvolňování.

Řada lidí si už teď stěžuje na to, že se jim skrze roušky špatně dýchá. Vlhká rouška už navíc není tak účinná. Po pondělním jednání vlády se o povinnosti nošení roušek zřejmě dozvíme více. Jasné je, že v Česku se epidemie i nadále zpomaluje. Už několik dní po sobě je nových případů pod 20, uzdravených naopak stále přibývá.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy