Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Vémola se zuby nehty brání nařčení z týrání zvířat: Tygřici prý drápy odstranil kvůli zánětu. Úřady větší výběh nechtěly, tvrdí

Karlos Vémola se brání nařčení z týrání svých divokých zvířat.
Zdroj: koláž eXtra.cz / eXtra.cz/Renata Bušková, se souhlasem Blesk/Pavel Machan/Martin Hykl
+ Dalších 7 fotografií
vémola se brání

Zápasník Karlos Vémola (38) se brání vůči nařčení úřadů, že se nedostatečně staral o svou bílou tygřici jménem Antonie Ramba. Tu v úterý českému bijci odebraly a konstatovaly, že zvíře má odstraněné všechny drápy na předních tlapkách. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) takovou skutečnost kvalifikuje jako týrání zvířete. Úřadům ale vadí i další věci – mimo jiné i výběh o údajně malých rozměrech. Své vyjádření a vysvětlení celé kauzy Vémola zveřejnil ve svém videu na sociální síti Instagram. A podle svého zvyku si rozhodně nebere servítky.

Tak po všech těch hnusech, co jsem si v posledních pár dnech zažil – že jsem v podstatě přišel o člena rodiny – tak se ještě dozvídám, že úřady rozjíždějí nějakou verzi o tom, že Vémola týrá zvířata. Tak tady pár faktů k tomu. Já jsem se o svoje zvířata vždycky staral s tím nejlepším vědomím a svědomím. Chodí ke mně desítky – možná stovky lidí – se na to dívat. Všichni, kdo mě znají, vědí, jaký vztah k těm zvířatům mám,“ říká Karlos Vémola ve svém videu na Instagramu a pokračuje v emotivním výkladu.

Nezapomeňte na to, že úřady mi Antonii Rambu zabavily už před rokem. Bylo to loni v prosinci. Před rokem tady byly i s veškerou veterinární kontrolou a veterina řekla, že Antonie Ramba je ve skvělých podmínkách, že ji tady můžou nechat. Bylo to jejich rozhodnutí, že ji tady před rokem nechali. Všechno na moje náklady – veškerá péče, veškerý zvěrolékaři, veškerý jídlo. Všechno jsem hradil já, přestože byla státem zabavená a byla jejich,“ tvrdí.


Otáčejí to proti mně, brání se Vémola

Zároveň se vyjádřil i k obvinění, že tygřice měla malý výběh. "Když jsem se jí ujal, zachránil jsem ji a zaplatil veškerou její veterinární péči, dal jsem ji do výběhu, který tady mám provizorní pro koťata, která jsem připravoval na to, že je seznámím s Elsou (Vémolovou lvicí – pozn. red.). Byla tam provizorně. Když mi ji zabavili, tak jsem řekl – já tenhle výběh můžu třeba zdvojnásobit nebo ztrojnásobit. Nechtěli. Říkali – ze zákona tam, kde tu tygřici zabavíme, tam už prostě nikdy nemůže zůstat. Koupil jsem pozemky, pět tisíc metrů, říkal jsem jim – nechte ji u mě a postavím jí, co budete chtít. Oni řekli ne. Prostě podle zákona v tom místě, kde jsme ji zabavili, tak ji nemůžeme nechat. Takže ji tady zatím krmte a starejte se nám o ni, než něco najdeme,“ pokračuje Vémola.

Než ji odvezli, tak já kdybych tady postavil obří výběh, tak co v tom výběhu bude? Vůbec nic. A to byl celý ten problém a důvod, proč ve větším výběhu nebyla. Protože oni to nechtěli. A teď to otáčejí proti mně,“ je přesvědčený zápasník.


MŽP Vémolovi vyčítá hned několik věcí. Údajně nedoložil původ zvířete a jeho legální držení, držel tygra společně se lvem, dopustil odstranění drápů na předních tlapkách a zvíře měl údajně držet ve výběhu, který neodpovídal standardům pro tygra. Jak informoval web CNN Prima News, Vémola argumentuje tím, že šelma měla v drápech zánět, a tudíž je bylo nutné odstranit.

„Nezaplatili za ni ani korunu“

Zápasník také nesouhlasí s tím, že ke zvířeti nedoložil dokumentaci. „Veškerou její zdravotní dokumentaci, veškerý papíry ode mě měli. I od veterináře a tak dále. (...) Nehledě na to, že když ji odváželi, tak si ty očkovací papíry a průkazy ani ode mě nevyzvedli. Ani si o ně neřekli. Takže ji v podstatě přes ty hranice převáželi nelegálně. (...) Celý rok o jejím zdravotním stavu byli seznámeni – i s jakými problémy se potýkala v mládí a tak dále,“ říká na videu.


Údajně Vémolovi kontrola také doporučila, aby si zvětšil výběh a „koupil si jiného tygra“. „A já jsem jim řekl: Já nechci jinýho tygra. Já chci svýho tygra. A jestli mi ho tu nenecháte, tak to nebudu zvětšovat, protože tady budu akorát brečet nad prázdným výběhem.“

Z reakcí zápasníka je vidět, že se ho celá situace s obviněním hluboce dotkla. „Byla u mě rok, kdy byla státu. Nezaplatili ani korunu za veterináře. Ani korunu za jídlo. Všechno jsem zařídil a uhradil já. I veškerý potřebný očkování k převozu a tak dále,“ zlobil se Vémola. Dlužno ale dodat, že tygřici získal podle všeho nelegálně.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy