Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Vémola a Kincl: Attila Végh stále věří Karlosovi. Poraženému bijci poslal krásný vzkaz

Attila Végh v předních řadách na Oktagonu.
Zdroj: Se souhlasem Oktagon MMA
Předchozí Další
+ Dalších 34 fotografií
végh vs vémola 2

Někteří vidí prohru Karlose Vémoly s Patrikem Kinclem o pás šampiona střední váhy Oktagonu jako potíž pro existenci bitvy, která byla před tou sobotní na obzoru – odvetu Zápasu století, tedy česko-slovenského duelu se zápasníkem Attilou Véghem. Právě bojovník v polotěžké váze ale prolomil ticho a na svůj Instagram nahrál video, kde se k otázce zápasu, který by se mohl konat v prosinci, vyjádřil.

Můžu říct, že jsme neviděli atraktivní zápas, ale viděl jsem, že byl náročný a velmi fyzicky těžký od samého začátku do konce. Patrik (Kincl) byl extrémně připravený a našel na Karlose (Vémolu) recept. Karlos má silnou stránku, kterou je takedown – když někoho sundá dolů, tak ho tam udrží. Patrik to ale ustál a byl to on, kdo mu působil damage. Vyhrál právem,“ zhodnotil utkání Attila Végh.

To, že Karlos Vémola celou dobu tlačil, bylo podle slovenského bijce velmi málo na to, aby zápas vyhrál. „Z celého večera byl tento zápas fyzicky nejnáročnější. Pětkrát pět minut v kuse, nechybělo napětí z obou dvou stran. Člověk si ani neumí představit, jaký tlak tam těch pětadvacet minut byl. Klobouk dolů i za to, že oba borci sundali strašně moc kil. Patrikovi gratuluju,“ řekl Végh ještě k sobotnímu duelu na Instagramu.

Végh: Dal jsi mi šanci, já ji dávám tobě

Pak promluvil přímo k poraženému Terminátorovi: „Karlito, ukázal jsi bojové srdce. Celých dvacet pět minut jsi šel jako buvol, i když jsi byl rozbitý. Chci ale říct, že je to sport – jeden prohraje, druhý vyhraje. Přesně vím, co uvnitř cítíš. Mockrát jsem to cítil i já a hlavně jsem to cítil před zápasem s tebou. Věděl jsem, že lidé tě budou odsuzovat, že jsi už staré železo, budou o tobě psát, abys šel prodávat ponožky, ale pro takové lidi jsi největší frajer, když jsi nahoře a největší kár, když jsi dole.“

S tímhle mým názorem nikdo nehne – i kvůli tomu, že ty jsi mi dal šanci jít s tebou, když jsi byl na vítězné vlně a já měl prohraný zápas,“ vysvětlil svůj postoj k Vémolovi, kterého Végh v listopadu 2019 porazil v takzvaném Zápasu století v rámci turnaje Oktagon 15.

„Tohle video je pro to, aby ses trochu probral. Já ti teď taky dávám šanci, aby ses vrátil silnější – a teď neberu tenhle zápas, protože myslím na zápas nás dvou. Takže se dej do kupy,“ poslal Slovák zprávu svému o měsíc staršímu kolegovi.

„Teď použiju tvoje slova – já budu ten, kdo tě porazí nejen jednou, ale dvakrát. Takže se prober, ani ty ani já nejsme staré železo – je nám stejně – a uvidíme se v prosinci. Nezapomínej, že jednou nahoře, jednou dole. This is MMA life,“ dodal. I přesto, že Végha vyzval po vítězství nad Vémolou k zápasu Patrik Kincl – jak na vlastní oči v O2 aréně viděla i redakce eXtra.cz – slovenský bojovník stále věří českému Terminátorovi a historicky prvnímu Čechovi v organizaci UFC.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy