Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Velký zvrat v kauze Adámek: Pardubická nemocnice otočila, nabídla vysoké odškodné

Velký zvrat v kauze Adámek: Pardubická nemocnice otočila, nabídla vysoké odškodné
Zdroj: Facebook
+ Dalších 14 fotografií
Adámek
Jedenáctiletý Adámek v květnu 2017 v pardubické nemocnici podstoupil operaci mandlí, která se však úplně nezdařila. Po čtyřech dnech začal v nemocnici masivně krvácet a šlo mu opravdu o život. Dnes má poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu. Při vyšetřování byla nemocnice obviněna, že zanedbali své povinnosti. Pro Adámkovu rodinu však svitla naděje...

Adámkův příběh vystrašil mnoho rodičů. Chlapec už od útlého věku trpěl rýmou a v osmi letech mu nechali rodiče odstranit mandle. Po čtyřech dnech hospitalizace v nemocnici v Pardubicích však začal opravdu masivně krvácet na chodbě a nebýt záchranářů, kteří jej museli resuscitovat kvůli neschopnosti tamního personálu, přišel by o život.

Těžká situace pro rodiče

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula dříve pro DVTV uvedl, že selhali jednotlivci a ne celá nemocnice. "Sestra byla nepoužitelná a lehce selhala i lékařka, dominantně to ale bylo selhání jednotlivců. To dítě mělo zůstat na oddělení, poskytovat péči někde na chodbě je zásadně špatně," uvedl. Rodičům malého Adámka ale pochybení lékařky rozhodně nepřijde jen jako lehké selhání.

Tatínek Adámka se sešel i s představenstvem nemocnice. "Já jsem jim řekl, že by to chtělo, aby si Adama vzal každý z nich domů, aby viděli, co způsobili. Jakmile jsem si toto dovolil říct, tak jsem okamžitě dostal zpět jako bumerang, že mají posudek, ve kterém se tvrdí, že je vše v pořádku. Vyloženě omluvu jsme neslyšeli," uvedl dříve zhrzený otec Jan Vyčítal.

Rodina dostane odškodnění

Rodina postiženého Adámka se však po třech letech konečně dohodla s pardubickou nemocnicí na mimosoudním vyrovnání. Nemocnice nabídla částku 15,5 milionu korun, rodina žádá 22 milionů.

"V hlavních bodech panuje oboustranná dohoda, protože však jde o dohodu tří stran, finalizujeme v tuto chvíli ještě dohodu s pojistitelem. V řádu několika týdnů bychom mohli přistoupit k podpisu," uvedla pro Novinky mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová.

O částce se dá spekulovat

Jak vysoké odškodné rodina dostane, není zveřejněno. Dřívější informace naznačují, že se jedná o částku někde mezi těmi, které protistrany navrhly. Kromě toho mohla rodina na účet nemocnice čerpat náklady na péči a 6 milionů korun dostala jako zálohu.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy