Beran

Karta Královna mečů vám do rodinných vztahů přináší upřímnost, otevřenost a přímočarost. To však neznamená žádné hádky, právě naopak, zjistíte, že spousta předchozích nedorozumění byla zbytečná – žádný problém ve skutečnosti neexistuje. Stačí pouze přestat si na něco hrát a být tací, jací doopravdy jste. Uvědomíte si, že jste některé členy rodiny znali jen velmi povrchně, i když se vídáte téměř každý den. To, co se ukrývá uvnitř vašich duší a kolem čeho se točí vaše myšlenky, to si až doposud každý z vás nechával pro sebe. Budete velmi překvapeni, jak se věci dají do pohybu, když se to konečně změní. Najednou se budete v kruhu svých blízkých cítit mnohem sebejistěji. Vánoce a taky další týdny po nich budou díky tomu velmi příjemné a pohodové. Konečně si spolu budete moct pořádně popovídat a lépe poznat jeden druhého. Co se týče dodržování svátečních tradic a zvyklostí, nebudete to tento rok příliš hrotit – nemusí být všechno perfektní, stačí, že rodinná harmonie bude opravdová a nejen předstíraná. Spousta vašich známých vám to bude dokonce závidět!

Býk

Karta Dva meče značí značnou dávku nerozhodnosti a váhání. Ve vaší rodině se objeví záležitosti, které si budou vyžadovat odpovědné rozhodování, ale ani jedna ze dvou možností nebude výrazně lepší než ta druhá. Budete mít pocit, že všechno stojí a padá na vás, že právě vy nesete největší díl odpovědnosti za to, co se bude dále dít. Nebudete chtít něco zkazit, a proto budete rozhodování odkládat, jak to jen půjde. Nakonec se ukáže, že nejlepším rádcem vám budou vaše pocity. Přemýšlení a analyzování všech plusů a minusů sice věnujete hodně času, ale příliš užitečné to nebude. Je taky dost možné, že se objeví nějaký nestranný rádce, někdo mimo okruh vaší rodiny. Poskytne vám cenný pohled na situaci zvenčí a budete velmi překvapeni, že se na věci můžete podívat z úplně jiného úhlu pohledu. Svátky se ponesou v harmonické atmosféře, ale nedořešené rozhodování bude nad vámi stejně pořád viset jako Damoklův meč. Nebude to na vás ani na nikom z vašich blízkých znát, ale hledání rovnováhy mezi protichůdnými směry bude pořád vaším velkým tématem.

Blíženci

Karta Ďábel vám prozrazuje, že je potřeba dávat si v rodinných vztazích velký pozor na manipulaci. U někoho se objeví sklony ovlivňovat ostatní lidi a nenápadně je přesvědčovat o své vlastní pravdě. Bude to o to nebezpečnější, že dotyčná osoba to bude dělat velmi šikovně a možná si ani sama nebude uvědomovat, že podlehla pokušení získat moc nad konáním svých blízkých! Vy sami se ocitnete ve velmi blízkém vztahu k této osobě, a to bude znamenat, že budete velmi zranitelní! Dávejte si proto pozor, ať se chováte podle toho, co vy sami chcete – nenechte si něco vsugerovat! Tlak bude silný hlavně kolem svátků, ale přetrvá i v dalších zimních měsících. Problematická témata raději neotevírejte a snažte se vyhnout tomu, abyste slibovali věci, které ve skutečnosti slíbit nechcete. Ďábel je kartou pokušení, a to bude do vaší rodiny zasahovat i v jiných oblastech. Opatrnost se vám vyplatí, hlavně co se týče peněz, protože snadno překročíte svůj rodinný rozpočet. Citlivé jsou hlavně děti, snažte se je chránit vlivu reklamy a raději je s sebou neberte na nákupy!

Rak

Karta Deset mečů je kartou trápení a starostí, ale to neznamená, že by vás čekalo něco špatného! Všechno je o přístupu k věci – poselství tarotu zní, že o určitých věcech příliš přemýšlíte, neustále je rozebíráte a děláte si s nimi zbytečně hlavu. Nechte věci volně plynout a uvidíte, o kolik bude váš rodinný život najednou snazší a pohodovější. Je možná těžké pustit určité záležitosti z hlavy, ale vyplatí se to a budete se cítit o poznání lépe. Budete mít sklon podléhat pesimismu hlavně v záležitostech týkajících se domácnosti a bydlení. Něco nebo někdo vás přesvědčí o tom, že existuje problém, který ve skutečnosti není vůbec nijak zásadní a snadno se vyřeší. Když budete pociťovat nejistotu, pomůže vám s někým si o tom promluvit, ale nedělejte to příliš dlouho – lepší bude co nejrychleji to nějak uzavřít. Nadcházející zima bude znamenat vyvrcholení určité krize ve vašem bydlení nebo domácích záležitostech. Některé věci, které se vám nelíbí, se nejprve velmi silně projeví, ale pak k vašemu příjemnému překvapení úplně odezní a vytratí se, jako kdyby ani nikdy neexistovaly!

Lev

Karta Velekněz vám do rodiny přináší mystickou energii, která způsobí, že své rodinné svazky budete brát velmi vážně a vnímat je jako téměř posvátnou záležitost. Ať už je to instituce manželství, vztah rodičů s dětmi nebo úcta ke starším členům vašeho rodu, všechny tyto věci budou pro vás na velmi vysokém místě v žebříčku hodnot. Díky tomu pro vás budou mít vánoční svátky velmi silnou atmosféru a budete cítit, že možnost všichni se sejít u jednoho stolu je výjimečná a neopakovatelná. Vždyť jak často se povede, aby si všichni najednou udělali čas? Nadcházející svátky budou začátkem velmi příznivého období, které potrvá po celou zimu a kdy se vaše rodinné vztahy budou neustále vylepšovat. Pro mnoho Lvů je letošní zima ideálním obdobím pro rozhodující kroky v životě – zejména pro sňatek nebo začátek společného života s partnerem. Důležité události nastanou i ve vztahu s vašimi rodiči nebo potomky a posunou vás na vaší životní cestě kupředu. Domov pro vás bude místem, kde vždy načerpáte novou energii a uvědomíte si, co je v životě skutečně důležité.

Panna

Karta Král pohárů vám věští krásné a láskyplné období, rodinná pouta budou vzkvétat a ve vaší domácnosti bude vládnout harmonická atmosféra a krásný pocit sounáležitosti. Jeden druhého budete velmi dobře chápat a budete mít schopnost se do sebe navzájem vcítit a naslouchat si. Díky tomu vám nejen o svátcích, ale ani později během zimy nehrozí žádné vážnější rodinné spory ani nedorozumění, a to bude skvělé! Bude vás velmi bavit pečovat o domácnost a o ostatní členy rodiny, mladší i starší. Lze říct, že v tom budete nacházet velmi hluboké životní naplnění. Rodinný život bude pro vás na předním místě a všechno ostatní v životě mu pokud možno podřídíte včetně práce. Rodinné hnízdečko pro vás bude představovat zdroj energie a dobré nálady a vždy zde načerpáte novou sílu do života. V rodinných vztazích bude vládnout upřímnost a budete mít příjemný pocit, že svým blízkým můžete říct prakticky cokoliv a oni to pochopí. Pouze některá drobná tajemství si necháte pro sebe, ale nebude se jednat o nich zásadního.

Váhy

Karta Devět mincí vám prozrazuje, že vás čekají svátky plné hojnosti a dostatku a ve vašem domově nebudete nic postrádat. Právě naopak, budete mít ještě i na rozdávání, takže všechny návštěvy se u vás budou cítit skvěle a budete si moct dovolit být velkorysí! Dopřejete sobě i svým blízkým jen to nejlepší, protože vaše rodina si to zkrátka zaslouží! Bohaté období neskončí ani po svátcích, ale bude přetrvávat i v dalších zimních týdnech a měsících, a to je skvělá zpráva! Rodinné vztahy budou klidné a příjemné, problémy se vytratí a budete si skvěle rozumět. Vaše spokojenost bude v tomto období hluboká a nic ji nenaruší, protože bude vycházet z pevného a stabilního základu. Nebudete mít potřebu si jeden před druhým na nic hrát, protože vaše porozumění bude skutečné a nefalšované. Díky tomu, že si budete moct užívat klidné období bez stresu, se vám povede vyřešit i některé stávající problémy, které vás již delší dobu trápí. Stará nedorozumění se vytratí a nahradí je příjemný klid a pohoda!

Štír

Karta Tři meče promlouvá o trápení a zbytečných starostech, které tíží vaše srdce v souvislosti s rodinou nebo domovem. Je zde něco, nad čím musíte pořád přemýšlet a nedá vám to spát, protože to zraňuje vaše srdce. Pocity jsou důležitým signálem, který nám dává najevo, že v našem životě není něco v pořádku. Proto byste neměli tyto varovné znaky přehlížet a bude dobré, když tomu, co cítíte, budete věnovat pozornost – potlačovat to nemá smysl! Problém je zřejmě v tom, že si navzájem se svými blízkými projevujete málo lásky, nedáváte si příliš často najevo svoji náklonnost. Vánoční atmosféra vás chtě nechtě trochu rozteskní a zatoužíte po tom, abyste jako rodina drželi více pohromadě. Zkuste k tomu sami udělat první krok a možná budete překvapeni, že vaši blízcí zareagují velmi pozitivně. Kromě toho vás bude trápit, že někomu z vašeho blízkého okolí nemůžete věřit. Zřejmě to bude nějak souviset s bydlením, může se zde objevit nespolehlivá osoba, která vám naruší vaše zázemí. Problém však nebude trvat dlouho a nakonec se během zimy úspěšně vyřeší.

Střelec

Karta Osm mečů vypovídá o tom, že se ve svém domově a rodině cítíte v této době jaksi nepatřičně. Někdy budete mít pocit, jako kdyby vás rodinný život a s tím spojený stereotyp spoutávaly a nedovolovaly vám volný rozlet. Dokonce můžete zapochybovat o tom, jestli mezi tyto lidi vůbec patříte, jestli si máte navzájem co říct – přestože jsou to vaši pokrevní příbuzní! Jako svobodymilovní Střelci však nejste příliš zatíženi na konvence a obvyklý vánoční shon vám proto půjde letos trochu na nervy. Budete přemýšlet, jestli se máte zapojit do rodinného divadýlka, nebo si raději zařídit svůj volný čas po svém – k tomu však budete mít málo odvahy! Nakonec to naštěstí nebude tak žhavé, protože se vám přece jen povede najít překvapivě přijatelný kompromis. Budete za to vděčit někomu z vašich přátel, kdo vidí vaši rodinnou situaci zvenčí, a tudíž s nadhledem. Tento člověk vám pomůže podívat se na věci jinýma očima a najít řešení, na které jste dosud ani nepomysleli! Zimní měsíce se ponesou ve znamení hledání svobody, ale zároveň dodržení všech rodinných závazků. Lze to skloubit, i když vám to možná zatím připadá neproveditelné!

Kozoroh

Karta Spravedlnost značí, že v rodině to budete mít letos v zimě přesně takové, jaké si to uděláte! Vy sami máte ve svých rukách klíč k řešení problémů, které vás trápí, a jen vy se můžete přičinit o to, aby byla atmosféra pohodová, příjemná a harmonická. Jak zasejete, tak i sklidíte! Osud už se postará o to, že budete za své činy odměněni po zásluze! Nejvíce se vám vyplatí zásadovost, rozvážnost, spolehlivost, ale také pozitivní myšlení. Když budete pro své blízké oporou, které mohou stoprocentně důvěřovat, budete se pak i vy moct na ně spolehnout a podrží vás vždy, když to bude potřeba. Ale pokud šlápnete vedle a oni poznají, že vám nemohou zas tak docela věřit, pak se těšte na sladkou pomstu z jejich strany! Rozhodnutí je na vás – tak nic nezatajujte a hrajte čestnou hru! Během zimy, nejspíš až po svátcích, se navíc dočkáte dobrých zpráv, které budou nějak souviset se zákonem, pravděpodobně se to bude týkat dědictví nebo nějakého soudního sporu. Konečně se dořeší jistá zamotaná situace, která vás dlouho trápila, a pro vaši rodinu to dopadne velmi příznivě!

Vodnář

Karta Velekněžka vám napovídá, že pro krásné rodinné vztahy bude velmi důležité řídit se intuicí a pocity – nikoliv rozumem! Dejte tedy stranou všechny spekulace a kalkulace a úplně se vykašlete na přemýšlení o financích a praktických věcech – osud vás bude vést, a když budete následovat jeho hlasu, nemůžete udělat žádnou chybu! Bude se to týkat nejen vztahů s vašimi blízkými, ale taky vašeho bydlení a domácnosti. Svátky budete společně prožívat velmi mysticky a budou pro vás mít mnohem silnější kouzlo než po jiné roky. Konečně si uvědomíte, co Vánoce doopravdy znamenají a že to zdaleka není jen o dárcích, kaprovi a stromečku. Bude vás velmi bavit všechno, co souvisí s tradičními vánočními zvyky, můžete vyzkoušet si třeba vyvěštit, jaký bude příští rok, nebo si přičarovat vysněnou lásku. Stačí si jen přečíst něco o tom, jak vypadaly Vánoce za dob našich prababiček, a objevíte v tom spoustu inspirace! Mystická atmosféra bude vládnout ve vaší rodině i během dalších zimních týdnů. Krásně prožité svátky vás totiž nabijí ohromnou energií a toto kouzlo budete ještě dlouho pociťovat!

Ryby

Karta Svět patří mezi nejšťastnější karty celého tarotu vůbec, krásnější věštbu si už snad ani nelze přát! Můžete se těšit na nádherné vánoční svátky, kouzelné přivítání nového roku a pohodové a příjemné zimní období. To všechno ve společnosti lidí, kteří jsou vám nejbližší, v příjemné domácí atmosféře a bez jakýchkoliv potíží, které by vůbec stály za řeč! Poselstvím karty Svět je ukončení jedné životní kapitoly a úspěšný vstup do období nových začátků. Máte tedy jedinečnou šanci posunout svoji rodinu dál kupředu, udělat společně něco pozitivního, co vám bude ještě dlouhou dobu přinášet užitek. Může se jednat třeba o nové bydlení nebo vylepšení toho stávajícího a je zde velká šance i na brzký příchod nového člena rodiny! To nemusí znamenat jen narození potomka, ale může to být i sňatek – šťastné spojení dvou rodin do jedné velké a krásné! Rodinná spokojenost vás neopustí po několik dalších měsíců a budete mít spoustu důvodů k radosti. Zkuste však neusnout na vavřínech, ale využít toto krásné období k něčemu činorodému a aktivnímu! Štěstěna je na vaší straně a je jen na vás, jak s jejími dary naložíte!