Jaxon Emmett Buell se narodil loni v srpnu s nevyvinutým centrálním nervovým systémem a chyběla mu větší část lebky i mozku. O tom, že bude postižený, věděla jeho matka Brittany už během těhotenství, v 17. týdnu totiž nastaly komplikace, načež jí lékaři doporučili potrat. Jenže Brittany a její manžel řekli ne a rozhodli se, že i přes nepřízeň osudu má miminko právo na život.

Když chlapce porodila, okamžitě ho lékaři připojili na přístroje, ale nedávali mu moc šancí na přežití. „Pamatuji si, jak mi říkali, že můj syn nikdy nebude chodit, vidět nebo slyšet. Nikdy mi ani nedá najevo, že má hlad,“ uvedla Brittany pro DailyMail.

Lékaři sledovali jeho stav a vývoj, naděje se objevila, když chlapce po několika týdnech převezli na specializovanou kliniku v Bostonu, kde dostává léky, které zmírňují jeho stav.

Jaxonovi předpovídali pár dní, maximálně týdnů života, na konci srpna ovšem oslavil první narozeniny, jenže vyhráno ještě nemá a nikdy mít ani nebude.

Případ chlapce bez větší části mozku je značně kontroverzní, protože už po jeho narození se velká část veřejnosti domnívala, že jeho matka, která si byla vědoma, co Jaxonovi bude, měla jít na potrat. Takhle trpí nejen chlapec, ale i celá rodina. Druhá část si ovšem myslí, že každý má právo na život. A co myslíte vy? Napište nám do komentářů pod článek nebo na Facebook.