Ženy měly jiné touhy před sto lety a teď. Podle evolučního psychologa Satoshiho Kanazawy se u žen změnily jejich touhy hlavně kvůli dávné tradici polygamních manželství. Dá se říct, že ženy se snažily být bisexuální hlavně proto, aby tolik nežárlily na ostatní manželky a milenky jejich manžela a mohly s nimi dobře vycházet. „Fluidní sexuální orientace tak ženám umožňovala mít dobré vztahy a sex se svými spolumanželkami a zároveň mít děti s manželem. Měly tak větší šanci být úspěšné při rozmnožování, ale i výchově svých potomků,“ řekl psycholog Kanazawa.

Všichni víme, že muže lesbické hrátky žen velmi vzrušují a rádi se na ně dívají. Ale proč tomu tak je? I na to se snažili vědci přijít. Podle nich to tak prostě chtěla příroda. Ženy prostě musely přežít a nepovraždit se mezi sebou kvůli jednomu muži. Stejně tak vysvětlují i to, proč se ženám ve společenství jiných žen synchronizuje měsíční perioda.

Někteří lidé rozdíly v pohlaví nedělají. A jejich sexualita je proměnlivá. Jeden čas jsou homosexuální, pak heterosexuální a někdy i bisexuální. Hlavně ženy nejsou pevně vyhraněné, ale týká se to i mužů. Podle studie je to u žen právě kvůli tomu, že jsou ve vztazích flexibilnější a jednodušeji se přizpůsobí konkrétnímu partnerovi nebo reprodukčnímu statusu. Najde se jen hrstka těch, které tvrdí, že je neláká dobrodružství se ženou, nemají žádné zkušenosti a žádná se jim nikdy nelíbila. Ale takovou ženu v dnešní době jen těžko pohledat.

Naopak muži se už se svojí orientací většinou narodí, ale někteří se s ní neztotožní. Spousta mužů navíc tvrdí, že jsou 100% heterosexuální a žijí se ženou. Homosexuální sex je ale přesto vzrušuje. Pokud se se svojí orientací nesmíří a celý život hrají hru na „heterosexuály“, nikdo na to mnohdy ani nepřijde. Jen oni se celý život trápí.