Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

VELKÝ VÝZKUM: Tchaj-wan je podle cizinců nejlepším místem pro život. Jak se umístilo Česko? Budete koukat!

Zdroj: profimedia.cz
Nejlepší život je na Tchaj-wanu! Rozhodlo o tom 15 tisíc cizinců, kteří žijí a pracují po celém světě. Zaměřili se zejména na kvalitu života, bezpečnost, vzdělání a zdravotnictví. Jak se umístilo Česko?

Do velkého výzkumu se zapojilo na 15 tisíc cizinců, kteří žijí a pracují po celém světě a zaměřili se především na kvalitu života Žebříček sestavil web Science Alert ve spolupráci s Business Insider.

Do velkého výzkumu se zapojilo 14 300 cizinců, kteří žijí a pracují v různých zemích. Hodnotili 43 různých kritérií ve 191 státech a územích. Zaměřili se na zdravotní péči, dostupné vzdělání, infrastrukturu, náklady na život a nabídku práce Důležitá byla také bezpečnost v zemi či počasí. A výsledky jsou hodně překvapivé.

Česká republika se totiž se svojí kvalitou života umístila na krásném 7. místě! Takže jsme předběhli například Německo, Nový Zéland, Finsko nebo Kanadu. Cizinci na Česku ocenili hlavně zdravotní péči pro děti a dostupné kvalitní vzdělání

Na prvním místě skončil Tchaj-wan, který má výborné zdravotnictví a kvalitu života, pro kterou hlasovaly zejména ženy. Na druhém místě se umístil náš soused, tedy Rakousko. Cizinci v zemi ocenili čistou vodu, vzduch a dobrou infrastrukturu. Na třetím místě se umístilo Japonsko, které má výbornou veřejnou dopravu a mírumilovné lidi

Související články

Další články