Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Velký trapas Jiřího Drahoše: Na Facebooku opisoval od Michala Horáčka, slízl za to kritiku

Drahoš dělá jednu chybu za druhou.
Zdroj: Profimedia.cz/Facebook.com
+ Dalších 8 fotografií
Tak tohle se opravdu nepovedlo! Jiří Drahoš (68) čelí kritice za to, že se na jeho Facebooku objevily totožné věty jako v příspěvku protikandidáta Michala Horáčka (65). Text už ze stránky zmizel a Drahošova mluvčí se dušuje, že šlo o chybu externisty. Dosud však nikdo netušil, že bývalému předsedovi Akademie věd sociální síť spravuje někdo jiný.

Už začátkem prosince napsal Michal Horáček příspěvek na Facebook, jehož pasáže se dnes objevily i na stránce Jiřího Drahoše. Věc vzbudila velké pozdvižení a bývalý předseda Akademie věd sklidil posměch.

„Aboliční článek Klausovy amnestie byl jednou z největších pohrom, které nás po revoluci postihly,“ napsal 7. prosince Horáček. „Chci férový stát pro každého. Jak se cítí ten, kdo dodržel pravidla a neuspěl, zatímco úspěch slavili ti, kdo pravidla obešli?“ stálo dále v Horáčkově prohlášení. Obě věty, v naprosto totožném znění, měl ve svém příspěvku i Jiří Drahoš.

Okopírovaný status po několika hodinách z Drahošova profilu zmizel a kandidátova mluvčí Kateřina Procházková se Horáčkovi omluvila s tím, že šlo o nedorozumění.

„Vše jsme ověřili a jde o trapné nedorozumění. Okopírovat věty z facebookového profilu protikandidáta je opravdu hloupé. Omlouváme se panu Horáčkovi. Mrzí nás přílišná ‚kreativita‘ našeho externího kreativce,“ řekla Procházková deníku Právo.

Až do nynějška však nikdo nevěděl, že si Drahoš stránku nespravuje sám, ale že mu ji píše někdo jiný. A bez povšimnutí trapas nenechal ani sám Horáček. „To u nás na akademii (populární hudby) nám museli ti, co kradli, nosit za trest zpěvníky,“ rýpl si do Drahoše na Twitteru.

Související články

Další články