Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Velký test: Začínáme testovat glo. Co nás k tomu vedlo?

Zdroj: Archiv
TEST
Všichni tři jsou kuřáci a chtějí skoncovat s klasickými cigaretami. Redaktorka Petra kouří sice málo, ale i těch pár cigaret denně ji zdržuje od práce, to student práv Matěj propadl před nedávnem kouzlu alternativ klasických cigaret a chce vyzkoušet, zda mu bude glo vyhovovat více. No a konečně make-up artistka Ivana zkrátka a jednoduše kouří hodně, tudíž chce více myslet na své zdraví.

Všech tří zúčastněných jsme se zeptali, proč se do testování zapojili, jaká mají očekávání, zda už někdy zkoušeli přestat kouřit a s jakým úspěchem.

Po celou dobu budeme jejich snahu o zlepšení životního stylu, zdravotního stavu a samozřejmě názory na užívání zařízení glo sledovat a následně vám přineseme

výsledky.

Matěj Senft, copywriter a student práv

Co tě přimělo zapojit se do testování glo?

Celkově mě zajímají tabákové výrobky, což v dnešní době v podstatě splývá s tím, pro co se vžilo označení alternativy ke klasickým cigaretám. Totiž v momentě, když už si konečně přiznáte, že jsou nějakou vaší životní realitou a odvykání není úplně na pořadu dne, začnete pokukovat i po něčem, co aspoň trochu odbourá ty uživatelsky nepříjemné důsledky kouření klasických cigaret. Vykašláváním hlenů počínaje, zasmrádlým oblečením konče.

Jaká máš očekávání?

V podstatě obdobná tomu, co jsem už zmínil. Neočekávám, že přechodem na glo začíná nová etapa mého zdravého životního stylu. Pořád jsem si vědom, že nejlepší by bylo přestat kouřit úplně. Přesto věřím, že se tímto způsobem dají odbourat alespoň nějaká rizika. Odbourání těch otravných vedlejších efektů konzumace tabáků je pak spíš takový bonus.

Vyzkoušel jsi někdy alternativu klasických cigaret (e-cigarety, žvýkací tabák, snus apod.)?

Jestli se sem dá zahrnout i vodnice, tak s těmi mám docela intenzivní zkušenosti. Spíše z dřívější doby, což je mimo jiné i důvod, proč jsem se vyhnul tomu boomu ohledně e-cigaret na likvidy a vapům. Ve větším množství mi to nedělá úplně dobře. Se žvýkacím tabákem také nějaké zkušenosti mám, nicméně nejsou moc pozitivní. Z toho, co se na trhu objevilo v poslední době mám ale největší zkušenost s IQOS, který užívám už nějaký ten pátek. To mě vlastně na glo nejvíc zajímá, jak si obstojí v porovnání. Případně jestli se mezi oběma zařízeními dá i switchovat, pokud bude každé mít do sebe něco unikátního.

Kolik cigaret denně průměrně vykouříš?

No, to hodně záleží. V průměru bych řekl, že tak krabičku denně, ale dost se to odvíjí od toho, co se zrovna děje. Během těch poklidnějších dnů to může být méně, pokud je to ale spojeno s nějakou hospodou nebo oslavou, může to být zase více. Jak říkám, záleží.

Zkoušel jsi někdy s kouřením přestat?

Zkoušel. Ale podle již řečeného asi dokážete odhadnout, jak to dopadlo.

Ivana Mikšová, make-up artistka

Co tě přimělo zapojit se do testování glo?

Jednoduše to, že hodně kouřím a chci zkusit něco zdravějšího.

Jaká máš očekávání?

V podstatě bych chtěla moderní alternativou cigaret zlepšit svůj životní styl. Slyšela jsem totiž, že glo není tak škodlivé, navíc nezapáchá a může se kouřit i tam, kde klasické cigarety ne.

Vyzkoušela jsi někdy alternativu klasických cigaret (e-cigarety, žvýkací tabák, snus apod.)?

Ano, mám za sebou zkušenosti s e-cigaretami i IQOSEM.

Kolik cigaret denně průměrně vykouříš?

Většinou denně krabička padne.

Zkoušela jsi někdy s kouřením přestat?

Ano a bez úspěchu. Doufám, že glo je takovým odrazovým můstkem pro to, abych s kouřením definitivně sekla.

Petra Járková, redaktorka

Co tě přimělo zapojit se do testování glo?

Mám hned dva důvody. První z nich je, že v podstatě hodně kouřím, jen když jdu s přáteli na skleničku a obtěžuje mě neustále stát před barem. Glo mě tedy oslovilo tím, že ho můžu užívt ve vnitřních prostorách. Dalším důvodem je to, že když si budu chtít výjimečně dát nějakou tu cigaretku u psaní článků, nemusím nikam chodit a místnost nebude plná kouře a zápachu.

Jaká máš očekávání?

V podstatě žádná konkrétní, jde mi jen o to, aby pro mě bylo kouření snazší a neubíralo mi čas na práci. Také mě však zajímá, jestli se třeba nerozkouřím víc, když teď glo můžu užívat doma, v restauracích i na jiných místech, kde bych si musela klasickou cigaretu odpustit.

Vyzkoušela jsi někdy alternativu klasických cigaret (e-cigarety, žvýkací tabák, snus apod.)?

Nikdy.

Kolik cigaret denně průměrně vykouříš?

Jak kdy, někdy žádnou, jindy třeba tři denně a když se jdu bavit s přáteli, jsem schopná vytáhnout i celou krabičku, což se na mě podepíše na následujících pár dní. Vždy mě pak bolí hlava a pěkně kašlu.

Zkoušela jsi někdy s kouřením přestat?

Přestala jsem v těhotenství a nedělalo mi to problémy.

Související články

Další články