Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Velký test toaleťáků: Mají i tuhle věc za hranicemi lepší než v Česku?

Na toaletním papíru záleží.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Toaletní papír používáme všichni a očekáváme od něj odpovídající kvalitu, která se ne vždy odvíjí od ceny, kterou za něj zaplatíme. Časopis dTest nechal otestovat 19 třívrstvých neparfémovaných vzorků, mezi nimiž se našly značné rozdíly.

Nejoblíbenějším toaletním papírem Čechů je třívrstvý bílý, proto ho časopis dTest nechal otestovat. Všech devatenáct vzorků šlo rovnou do laboratoře. Z toho dvě značky (Floralys a Billa) byly nakoupeny jak na českém tak i na rakouském trhu

Začněme tedy porovnáním v jednotlivých zemích. Toaletní papír z Billy, který byl koupen v Rakousku, dostal podle časopisu dTest celkové hodnocení 80 %, kdežto česká verze měla o 76 % méně. Český papír pohořel zejména v praktických zkouškách, o nichž ještě bude řeč. Útěchou nám může být, že značka Floralys z Lidlu dopadla o procento lépe zde, než u našich rakouských sousedů, kde byla ohodnocena na 74 %, česká verze 75 %. Značka Clever, kterou prodává řetězec Billa, se dostala do zajímavé situace – nemohla být do testu zařazena, jelikož se v třívrstvém provedení v České republice neprodává. V Rakousku si ho ale koupit můžete.

Test toaletních papírů byl totiž rozdělen na dvě části. V první ho uživatelé testovali doma, kde měli ohodnotit hebkost, vzhled, odolnost proti protržení a ostatní vlastnosti, které vám laboratoř neprozradí. Ta vám zase řekne více k pevnosti, savosti a rozpustnosti. Nejlépe v obou částech dopadl Alouette Toilettenpapier, který můžete zakoupit v drogeriích Rossmann. Co se týká odolnosti vůči protržení, selhal toaletní papír Q-Soft na celé čáře.

Pevnost byla vcelku dobrá u všech značek až na papír Big Soft. Papír by měl být pevný ale zároveň snadno odtrhnutelný, což zmíněná značka rozhodně nesplňuje. Nejhůře nasakuje vodu Sanft & Sicher Toilettenpapier Recycling z drogerie dm a Floralys z Lidlu, zakoupený v Rakousku. Linteo Care & Comfort se pro změnu špatně rozpouští. Mohl by tedy i ucpat potrubí. U žádného z testovaných papírů nebyly zaznamenány nežádoucí látky.

Související články

Další články