Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel

Velký test pro odvážné: Řekneme vám, kdy zemřete

Velký test pro odvážné: Řekneme vám, kdy zemřete
Zdroj: Pixabay
Test

Kdy zemřete? Otestujte se. Do našeho testu jsme shrnuli běžné činnosti, které ovlivňují délku našeho života. A některé dokonce fatálním způsobem. Četba, sex, ale i manželství. Jakou máte šanci na to, abyste se dožili víc než vaši přátelé?

Jak moc ovlivňují každodenní volby délku našeho života? Odpověď najdete v našem testu. Ten vám pomůže, abyste se dozvěděli, jak velkou máte pravděpodobnost, že se dožijete víc než vaši vrstevníci. Pokud jste muž, začínáte se 78 lety života, pokud žena, začínáte s 82 lety. Vaše návyky vám budou ubírat anebo naopak přidávat roky života. Připraveni?

Zdraví

Sport

Čím více sportujeme, tím méně stárnou naše tělesné buňky. Už jen dvacet minut denně dokáže udělat zázraky a pomáhá předcházet nejen obezitě a nadváze, ale také nejrůznějším zdravotním problémům.

Pokud cvičíte alespoň 3 hodiny týdně, přičtěte si 9 let života.

Váha

Kromě zdravého vztahu k pohybu ovlivňuje délku a kvalitu našeho života také váha. Spočítejte si hodnotu svého BMI. Pokud trpíte nadváhou anebo obezitou, zamyslete se, jestli váhu nezredukovat.

Pokud je vaše BMI vyšší než 25, odečtěte si 3 roky života.

Cigarety

Samozřejmě i kouření není pro naše zdraví zrovna to nejlepší, co můžeme udělat. Nezdravý návyk dokáže ubrat z našich písků času přesýpacích hodin až třináct let.

Kouříte? Odečtěte si 13 let. Pozor, pokud jste ale kouřit přestali, přičtěte si 10 let.

Cukrovka

Trpíte cukrovkou prvního typu? Odečtěte si 20 let. Trpíte cukrovkou druhého typu? Odečtěte 10 let.

Strava

Pravidelnost

Jíst pětkrát denně samozřejmě nestačí, ovšem pokud je strava nejen pravidelná, ale také vyvážená, můžete se radovat. Pravděpodobně budete žít déle než lidé, co se moří dietami, během kterých trpí hlady.

Jíte pětkrát denně vyváženou stravu? Přičtěte si 3 roky.

Alkohol

Alkohol, metla lidstva. Sami se zamyslete nad tím, co znamená občas a jestli právě to vaše občas neznamená sklenku vína několikrát do měsíce, to už jste totiž střední pijan.

Dáte si sem tam skleničku? Odečtěte si 6 měsíců života. Pijete několikrát do měsíce? Odečtěte 2 roky. Pijete často? Odečtěte si celých 5 let.

Oříšky

Ať už to jsou mandle anebo i obyčejné buráky, tihle malí pomocníci dokáží doslova zachránit život!

Dopřejete si ořechy alespoň pětkrát týdně? Přičtěte si 3 roky navíc.

Ryby

A mezi další potraviny, které přidávají na kráse i dlouhověkosti, se řadí ryby. Pokud se jimi ládujete třikrát týdně, přičemž ochutnáte alespoň jednou týdně rybku bohatou na tuky, máte vyhráno!

Sníte alespoň tři porce ryby týdně? Jupí, připočítejte si ještě 2 roky!

Životní styl

Stres

Možná je čas se trochu uklidnit. Pokud se totiž vystavujete dlouhodobě vleklému stresu, zaděláváte si na pořádný malér.

Stresujete se neustále? Odečtěte si 16 let.

Manželské soužití

Dokonce i manželství může ovlivnit délku našich dní na Zemi. Zatímco mužům sňatek očividně prospívá, ženy by se možná měly nejdřív rozmyslet, zda je pro ně přednější blyštivý prstýnek, anebo delší život. Uvedl to alespoň britský deník The Sun, kterým je náš test inspirovaný.

Jste ženatý muž? Přičtěte si 1 rok a 7 měsíců. Jste vdaná žena? Odečtěte si 1 rok a 4 měsíce.

Rodičovství

Být mámou anebo tátou se vyplatí. Máte děti? Přidejte si 2 roky.

Sociální kruh

I sociální život je pro kvalitu lidské psychiky zásadní. Pokud se svými blízkými komunikujete často, děláte hodně pro zdraví. Mluvíte se svými přáteli každý den? Přičtěte si 7 let života.

Sex

Stejně tak je zásadní i váš intimní život. Máte se svým partnerem často kvalitní sex zakončený orgasmem? Tak to bude 8 let života navíc!

Televize

Oproti tomu televize zabíjí nejen vášnivé noci, ale také pohádkově dlouhý život. Lenost zkuste raději zabít pohybem anebo socializací. A vypněte už ten počítač! V posteli si raději dopřejte pár milostných chvilek.

Prosedíte u ní i šest hodin denně? Tak to je riziko, odečtěte si 4 roky a 8 měsíců.

Četba

Nejeden knihomol se raduje. Četba je totiž skvělá nejen pro naše mozky a fantazii, ale také pro naše životy. Pročtete 3 hodiny týdně? Skvělé, přidejte si 2 roky.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy