Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Velký přehled změn pro studenty: Jak to teď mají žáci základních škol a co bude s ostatními

Zdroj: Pixabay
+ Další 2 fotografie
školství
Ministerstvo školství potvrdilo, že školy do třetího stupně protiepidemických opatření přejdou od pondělí 7. prosince. Na středních školách, konzervatořích a vyšších odborných školách bude platit střídavá prezenční výuka po týdnech, do škol se budou moci vrátit i studenti prvních ročníků vysokých škol, pokud jich nebude více než 20 v jedné skupině. V pondělí se zároveň vrací žáci základních škol.

30. listopad

Od pondělí 30. listopadu bude umožněna prezenční výuka pro třetí až páté třídy a deváťáky. Zároveň bude umožněna turnusová výuka na 2. stupních ZŠ a nižších stupních víceletých gymnázií. Zbytek druhého stupně se bude střídat v distanční a prezenční výuce.

7. prosinec

Od pondělí 7. prosince se budou střídat po týdnech celé třídy na 2. stupni základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií. Na středních školách se budou třídy střídat na distanční a prezenční výuce. Prezenční výuka bude nadále platit pro závěrečné ročníky středních škol a čtvrté ročníky 6letých oborů vzdělání v konzervatoři. Prezenční praktické vyučování a praktická příprava ve skupinách mohou mít max. 20 studentů.

Na vysokých školách bude umožněna praktická/laboratorní, experimentální/umělecká výuka pro všechny ročníky, ve skupinách může být max. 20 studentů. Pro první ročníky bude umožněna prezenční výuka ve skupinách max. 20 studentů.

Základní umělecké školy, jazykové školy a střediska volného času budou moci otevřít lekce do deseti lidí včetně učitele. Dosud byla možná jen výuka jeden na jednoho.

Pro všechny školy kromě mateřských a speciálních platí, že je uvnitř školských budov nutné i nadále nosit ochranu nosu a úst. Bude nutné větrat vždy na 5 minut mezi hodinami a uprostřed každé hodiny, popřípadě je možné větrat každých 30 minut.

Ministerstvo školství také pro třetí stupeň opatření doporučuje zachovat po celou dobu výuky stejné třídy na středních, vyšších odborných školách a konzervatořích. I nadále bude zakázán tělocvik a hudební výchova s výjimkou studia, kde jsou tyto předměty hlavním oborem.

Od 25. listopadu chodí na prezenční výuku závěrečné ročníky středních škol, vysokých odborných škol a konzervatoří a praxe. Z vysokých škol dochází na prezenční výuku závěrečné ročníky z praktických/laboratorních, experimentálních/uměleckých oborů, musí být rozděleni do skupin po 20 lidech. Všechny ročníky doktorských studií mohou docházet do škol, aby realizovali svůj individuální studijní plán.

Související články

Další články