Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

VELKÝ PŘEHLED: Za jak dlouho prokouříte auto nebo moře? Z toho se vám protočí panenky

Zdroj:
V České republice kouří kdekdo. Spotřeba cigaret je oproti ostatním státům poměrně vysoká. Kouření je rozšířeno nejen mezi dospělými, ale i dětmi. Rozhodli jsme se zjistit, kolik peněz prokouří člověk za týden, měsíc, nebo rok a hlavně, co všechno by si za to mohl pořídit.

Za rok 2017 připadá včetně nekuřáků a dětí 2010 cigaret na hlavu O rok dříve jsme kouřili o něco méně Jednalo se "jen" o 1986 cigaret, jak nám potvrdil ČSÚ.

Po odečtení dětí a nekuřáků je spotřeba cigaret průměrného Čecha ale ve skutečnosti daleko vyšší. Vezměme si jako příklad kuřáka, jenž vykouří krabičku denně. Ta stojí běžně 90 korun. Za týden se tedy finančně pohybujeme na částce 630 korun. To ještě ujde. Máte totiž pocit, že když vám zmizí 630 korun, nic se neděje Za měsíc jsme ale už na nějakých 30 krabičkách a cena tomu odpovídá. Přes 2 a půl tisíce korun je úctyhodná částka. Už byste měli novou mikrovlnku. Za dva měsíce šetření si za 5 040 korun můžete koupit víkendový welness pobyt se svým protějškem. Tři měsíce vás přijdou na 7 560. To už si pořídíte fajn kávovar.

Čtyři měsíce odříkání vám zajistí 10 080 korun, které můžete použít, na co chcete. Co si takhle konečně vybavit šatník? Nebo počkejte ještě měsíc, za 12 600 si už můžete pořídit domů parádní elektroniku a sousedi si budou myslet, že pořádáte koncerty přímo doma. Za půl roku si za 15 000 můžete koupit obstojný počítač. Sedm měsíců odříkání vám dopomůže rovnou k nové kuchyni za 17 640, nebo si pořiďte kvalitnější, když vydržíte i ten osmý. Kuchyň za 20 160 je přeci jen lepší Vždycky jste snila o luxusní kabelce? Za devět měsíců ji můžete mít. 22 680 se vám totiž náhle objeví v ruce.

Deset měsíců šetření vám třeba konečně umožní mít v obýváku krásnou novou televizi za 25 000. U jedenáctého se snad vyplatí počkat ještě kousek. Přeci jen to, že jste šetřili rok, zní lépe než jedenáct měsíců To budete mít v peněžence o slušných 30 000 víc. Ideální na dovolenou u moře. A to vůbec nemluvíme o tom, že když budete schraňovat peníze 10 let, tak si můžete za 302 400 pořídit úplně nové auto. To nejhorší číslo jsme si nechali nakonec. Začnete-li čudit už v mládí a nevzdáte-li se této neřesti celý život, bude vás to stát majlant. Řekněme 1 a půl milionu korun! Vážně to nechcete raději típnout?

Související články

Další články