Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VELKÝ PŘEHLED: Útoky děsí Evropu. Kolik lidí muselo kvůli teroristům už zemřít?

Tyhle stvůry bezcitně vraždily nevinné lidi.
Zdroj: twitter.com
+ Dalších 8 fotografií
Včerejší střelba v obchodním domě v německém Mnichově bohužel za poslední rok není jediným incidentem, kde umírali lidé. Ať už se jednalo o teroristický útok nebo ne, cíl je vždy stejný. Zabít co nejvíc lidí. Podívejte se na přehled teroristických útoků, kde rukou islamistů zemřeli nevinní lidé.

Útok na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo

7. ledna 2015 se zapíše do paměti všech novinářů. Teroristé se rozhodli vystřílet redakci satirického časopisu Charlie Hebdo. Do budovy vešli dva maskovaní muži s kalašnikovy s granátometem a začali pálit do novinářů. O život přišlo 12 lidí, dalších 10 byla zraněno. Žít nechali teroristé pouze ženy.

Po masakru utekli z redakce na ulici, kde zastřelili policistu. Poté odjeli v autě do východní části Paříže. Policie je dopadla v budově tiskárny, kde se muži zabarikádovali. Útok měli na svědomí bratři alžírského původu Said a Chérif Kouachiovi.

Ve stejnou dobu si útočník Amedy Coulibaly vzal rukojmí v košer obchodě. Patřil k bratrům Kouachiových a v obchodě zemřeli 4 lidé. Coulibaly se před smrtí přihlásil k Islámského státu, bratři tvrdili, že patří k Al-Káidě. Všechny teroristy policie zastřelila.

Pařížské atentáty

Francouzská metropole se vzpamatovávala z útoku islamistů na satirický časopis Charlie Hebdo, který si vyžádal 12 mrtvých a 10 zraněných, a teroristé útočili znovu. 13. listopadu 2015 zažila Francie doslova horor. Při střelbě v klubu Bataclan a sebevražedných atentátech zemřelo 130 lidí, dalších 400 bylo zraněno.

Exploze se ozývaly i u fotbalového stadionu, kde byl tou dobou i francouzský prezident Francois Hollande. Salaha Abdeslama, který byl strůjce útoku a hned po nich zmizel, policisté dopadli až za 5 měsíců. Jeho komplicové jsou po smrti nebo ve vězení. K útoku se přihlásil Islámský stát.

Atentáty v Bruselu

Teroristický útok se nevyhnul ani Belgii, která je centrem Evropské unie. 22. března 2016 zaútočili atentátníci na více místech. Prvním cílem bylo bruselské letiště, pak se exploze ozvaly i z metra. Zabito bylo 32 lidí a až 300 zraněných.

Mezi útočníky byli dva bratři. Brahim Bakraoui se odpálil na letišti Zaventem a jeho bratr Khalid na stanici metra Molenbeek. Další strůjci útoků jsou buď zadrženi policií, nebo po smrti. K útoku se přihlásil Islámský stát.

Masakr v Nice

Minulý týden otřásl Francií další teroristický útok. Šílenec tuniského původu Mohamed Lahouaiej Bouhlel 14. července při oslavách Dne Bastily zmasakroval kamionem na promenádě 84 lidí, desítky lidí stále bojují o život v nemocnici. Podle všeho měl komplice, policie zadržela v souvislosti s útokem už několik lidí.

Teroristu policisté zastřelili. Útok oslavuje Islámský stát, i přes to, že terorista nebyl muslim. Podle jeho blízkých jedl vepřové, pil alkohol a bral drogy.

Útok sekyrou v bavorském vlaku

Tento týden v pondělí zaútočil ve vlaku na pětičlennou rodinu 17letý mladík Muhammad Riyad. Poblíž bavorského Würzburgu těžce zranil 4 lidi, naštěstí nikdo nezemřel. Jednalo se o afghánského uprchlíka, který žil v Německu dva roky. Mladík po útoku z vlaku utekl a po cestě ještě stihl zranit kolemjdoucí. Policie ho zastřelila. K útoku se přihlásil Islámský stát.

Střelba v Mnichově

Dalším útokem v Německu je páteční střelba v obchodním centru v Mnichově. Útočníkem je 18letý mladík, který má íránské kořeny a v Německu žije s rodiči dva roky. Zabil devět lidí a desítky jich zranil. Lidi lákal do McDonaldu na vymyšlenou akci, jeho cílem byly hlavně děti. Při útoku zemřela i 15letá dívka. Motiv je stále nejasný.

Na přehled teroristický útoků se můžete podívat ZDE.

Související články

Další články