Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Velký přehled pravidel pro školy: Na co se musí děti a rodiče od září připravit

Zdroj: Profimedia
školní výuka

Koncem minulého měsíce vydalo ministerstvo zdravotnictví pravidla, kterými by se měly řídit školy po začátku nového školního roku. Co všechno žáky ve školních lavicích čeká?

Už teď je jasné, že ani nový školní rok nebude tak úplně normální. Žáci a studenti musí i nadále počítat s omezeními, která zasáhnou do výuky i trávení volného času v rámci školy. Ministerstvo zdravotnictví vydalo seznam doporučení, která by měly školy zařadit do svého fungování.

Nakažení do izolace

V případě podezření na infekci koronavirem půjde dotyčný ihned do izolační místnosti, která by měla být dobře odvětrávaná a izolovaná. Zároveň by měla být po užití vydenzifikována. Infikovaného by si měli co nejdříve vyzvednout rodiče.

Omezení v jídelnách

Nová pravidla budou platit i ve školních jídelnách. Dojde k regulaci počtu strávníků. Zároveň by se ve stravovacích prostotrech měly sledovat i příchody a odchody. Omezí se také možnost vstupu cizích strávníků.

Hromadné akce

Veškeré hromadné akce by se měly konat pouze za podmínek zvýšené hygieny a zároveň musí být v příslušném kraji dobrá epidemiologická situace.

Tělesná výchova

O tělocvik děti nepřijdou. Musí se však pravidelně dezinfikovat tělocvičny i náčiní. Pokud to bude možné, je doporučeno cvičit venku.


Kontakty na rodiče

Před začátkem školního roku dojde k aktualizaci kontaktů na rodiče, aby bylo možné se s nimi v případě potřeby snadno a hlavně rychle spojit.

Vysoké školy

Ani vysokoškoláci se omezením nevyhnou. Týká se to především ubytování. Na kolejích se budou moci studenti ubytovat pouze tehdy, pokud se prokážou ukončeným očkováním, potvrzením o prodělání covidu nebo negativním testem. Část kolejí by měla být navíc určena pro karanténu infikovaných.


Související články

Další články