Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VELKÝ PŘEHLED OTEVÍRACÍ DOBY OBCHODŮ A OBCHODNÍCH CENTER: Kde si nakoupíte na Vánoce ve vašem kraji?

Na Štědrý den svoje resty rozhodně nedoženete.
Zdroj: eXtra.cz
Vánoce jsou za dveřmi, v obchodních centrech je narváno a lidé dohánějí poslední resty. Nakupují jídlo a dárky, protože se blíží svátky. Letos poprvé se nás dotkne nový zákon o otevírací době obchodů. Víte, jak bude o Vánocích otevřeno v obchodech ve vašem kraji?

Letos se nás poprvé dotkne zákon o otevírací době obchodů, který začal platit v říjnu. Takže toho na Vánoce už moc nestihneme. Jestli ještě na Štědrý den doháníte resty a nakupujete dárky pro své blízké, musíte si pěkně pospíšit. Obchody budou totiž otevřené jen do 12 hodin.

A týká se to i obchodních center. Takže žádné nákupy do dvanácti a pak kávička s bratránkem. Prostě nám zavřou před nosem. Některá obchodní centra budou mít otevřeno do 14 hodin, ale je jich opravdu jen pár po celém Česku.

A měli byste si udělat pořádné zásoby, protože si nenakoupíte ani 25. a 26. prosince. Všechny obchody s plochou větší než 200 metrů čtverečních musí úplně zavřít. Úplně zavírají i některá obchodní centra, protože se jim bez obchodů nevyplatí otevírat.

V některých prodejnách ale prodlužují pracovní dobu a nakoupit si můžete. Týká se to především prodejen Kaufland, Tesco nebo Albert. Tady můžete o svátcích nakupovat až do půlnoci.

Omezené otevírací doby budou na Silvestra. Obchody a obchodní centra mají otevřeno maximálně do 18 hodin. Některé ale zavírají už ve 14 hodin. Na Nový rok bude všude zavřeno.  

Související články

Další články