Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Velký přehled otevírací doby o Velikonocích a dalších svátcích: Češi v tom mají stále zmatek

Zdroj: eXtra.cz
kdy nakoupit
Během dalších čtyř týdnů si užijeme čtyři státní svátky. Češi opět řeší, ve které sváteční dny si budou moci nakoupit v obchodech a kdy bude zavřeno. První státní svátek připadá již na tento pátek a další poté na Velikonoční pondělí 22. dubna. Podívejte se na přehled otevíracích dob obchodů.

Blíží se čtyři týdny, během kterých si Češi budou užívat čtyři státní svátky a tedy volné dny. Odborníci se shodují, že po Vánocích to je první období, kdy Češi opět začnou utrácet.

„Podobně jako na Vánoce, i velikonoční nákup preferujeme realizovat v hypermarketech, jejichž významnost je nejvyšší právě během těchto dvou největších svátků v roce,“ informuje Aktualne.cz podle březnového výzkumu společnosti Nielsen, který má k dispozici.

První prodloužený víkend nás čeká již tento týden. Na Velký pátek, který připadá na 19. 4., zůstávají obchody otevřeny normálně. Na Velikonoční pondělí 22. 4. nás ale čeká změna. Češi by si měli nakoupit dopředu, protože v pondělí bude zavřeno.

Přehled otevírací doby na Velikonoce.

Rozdíl mezi Velkým pátkem a Velikonočním pondělím je ten, že ve sváteční pondělí platí zákaz prodeje v maloobchodu u provozů nad 200 metrů čtverečních. Ve velkých supermarketech si tedy nenakoupíte.

Češi si tak budou moct nakoupit ve večerkách, malých obchodech nebo na internetu, jinak ne. Další svátek nás poté čeká 1. 5., a to Svátek práce.

V tento den budou obchody otevřeny bez omezení. Den vítězství připadá na 8. 5. a tady je změna podobně jako na Velikonoční pondělí. Obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních musí mít zavřeno. Menších obchodů se omezení netýká.

Související články

Další články