Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Velký přehled obchodů: Seznam těch, kde už si nakoupíte a které zůstávají dál zavřené

Velký přehled obchodů: Seznam těch, kde už si nakoupíte a které zůstávají dál zavřené
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
nouzový stav
Opatření kolem koronavirové nákazy se začínají pomalu uvolňovat. Dnešním dnem se pro české zákazníky otevřely hobbymarkety, obchody se stavebninami, železářství a prodejny a servisy jízdních kol. Vláda se rozhodla, že před Velikonocemi otevře více obchodů, aby si lidé mohli nakoupit potřebné zboží. Situace v Česku kolem koronaviru je stabilizovaná, přesto mají lidé chaos v tom, které obchody jsou momentálně ještě zavřené a do kterých již smí. Pojďme se tedy podívat na velký přehled.

"Dnes se rozšiřují místa, kde lze opět nakupovat. Jak při tom postupovat, abychom chránili sebe i své okolí, vám opět poradí naši skvělí odborníci. Základní pravidla: držet si odstup, používat ochranné prostředky, platit bezhotovostně," informoval na Twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Nouzový stav potrvá až do 30. dubna a do té doby budou zavřená kina, divadla, restaurace, hospody a mnohé další obchody. Vláda před Velikonocemi rozhodla, že kvůli lidem otevře některé další prodejny.

Nouzový stav v Česku trvá od 12. března, kdy mohou být otevřeny obchody jako drogerie, lékárny, optiky, zverimexy, trafiky, čerpací stanice, obchody s potravinami. Později dostaly výjimku květinářství, galanterie, zámečnictví, opravny domácích spotřebičů či myčky aut. Otevřely se i sběrné dvory nebo kompostárny.

Od 7. dubna si mohou lidé také například zahrát tenis, ale společné sprchy a šatny musejí zůstat zavřené. Pokud budou sportující lidé udržovat od ostatních dostatečný odstup, nebudou muset nosit ochranu při běhání nebo bruslení.

Od 9. dubna jsou v provozu hobbymarkety, obchody se stavebninami, železářství a prodejny a servisy jízdních kol.

Po Velikonocích by mohla vláda zmírnit další opatření a otevřít by se mohly obchody s pracovními oděvy, dětským textilem, papírnictví či obchody s obuví.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy