Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Velký přehled magických úplňků pro rok 2017: Podívejte se, kdy se máme bát a na co být připraveni!

Temná síla Měsíce nás ani letos nemine.
Zdroj: facebook
Lidská mysl je se silou Měsíce nekompromisně spjatá. Aniž bychom chtěli nebo si to uvědomovali, jeho síla nás ovlivňuje a provází na každém kroku. Nejinak tomu bude i letos. Podívejte se, kdy bychom se raději měli mít na pozoru před zrádnou silou Měsíce a kdy si naopak můžeme oddechnout. Máme pro vás přehled úplňků pro rok 2017.

Vlčí úplněk – 12. ledna

Podle původních amerických obyvatel je lednový úplněk pojmenován vlčí. Právě díky němu zřejmě vznikla spojitost vlků a úplňku. V lednu, když hodně mrzne, se totiž špatně shání potrava, a tak hladoví vlci vyli na Měsíc. Vy se sice ve vlka asi neproměníte doslova, ale může se stát, že s vaší psychikou úplněk pěkně zamává. Stejně jako zoufalí vlci po potravě i vy budete po něčem toužit. Sami ještě nebudete vědět po čem, protože jste se ještě nevzpamatovali z konce předchozího roku. Ale v každém případě prahnete po změně.

Sněžný (hladový) úplněk – 11. února

V únoru většinou padal sníh nejsilněji, pokryl všechno a obstarat si potravu bylo pro lidi téměř nemyslitelné. Nejen pro zvířata to bylo období hladu. Problémy našich předků už nás sice netrápí, ale přesto se zdá definice hladový tou správnou. Zima je dlouhá, dny stále krátké a temnota vám pomalu zatemňuje mysl. Nejčernější myšlenky vás napadnou právě během Hladového úplňku.

Červí úplněk – 12. března

Název vznikl jednoduše proto, že se příroda po dlouhé době zase začíná probírat k životu. První bytosti, které se prodírají ze zmrzlé půdy, jsou právě červi. Stejně jako zamrzlá půda se i vy začnete probouzet k životu. Zaplaví vás síla a budete zase cítit, že se můžete zhluboka nadechnout.

Růžový úplněk – 11. dubna

Všechno kolem začíná kvést, pučet a vznikají zárodky nového života. Pozor na to, aby vás euforie Růžového úplňku neovládla až příliš. Mohou se vám trochu začít zapalovat lýtka, ale nenechte se oklamat. Může se jednat pouze o iluzi rozjařené mysli.

Květinový úplněk – 10. května

Období sázení kukuřice. Podle toho také někdy Kukuřičný úplněk. Stejně jako příroda i vy jste někdy v tomto období v rozkvětu. Pocítíte nový příval energie a některé dokonce čekají nové lásky. Koneckonců jedná se o období plodnosti, takže vlastně proč ne.

Jahodový úplněk – 9. červen

Stejně jako dozrávají jahody i vy budete pomalu dozrávat do další životní fáze. Letošní Jahodový úplněk bude ve znamení velkých životních změn, na to, jaké změny s sebou přinese, si ale musíte ještě chvíli počkat.

Bouřkový úplněk – 9. července

Období bouřek se blíží, a to nejen tam venku za okny, ale i ve vašem životě. Letos to tedy bude stát za to a budete se opravdu snažit, abyste tu pomyslnou bouři přečkali ve zdraví.

Jeseteří úplněk – 7. srpna

Jeseter byla u původních amerických obyvatel velmi oblíbená ryba, která se dala nejlépe chytat právě v tomto období. I vy budete plout mezi nastalými problémy jako ryba ve vodě. Rezignujete a v podstatě to bude to nejlepší, co se dá udělat.

Kukuřičný úplněk – 6. září

Období sklizně. Stejně tak i vy konečně sklidíte za své úspěchy. Sladká odměna vás nemine, ale ve svém dlouhodobém úsilí ani přesto nesmíte polevit. Jinak euforie brzy vyprchá a z úspěchu nezbude nic.

Dožínkový úplněk – 5. října

Někdy se mu říká i Úplněk lovců. Období, kdy se připravují zásoby na zimu. I vy budete tak trochu lovit v nových vodách. Čekají vás totiž zásadní změny a ocitnete se v úplně novém prostředí. Berte to jako novou výzvu, která by mohla vést k potenciálnímu úspěchu.

Bobří úplněk – 4. listopadu

V tomto období se kladly pasti na bobry. Jejich kožešiny pak lovce hřály po celou zimu. Pro vás to ovšem nebude nijak bouřlivé období, svá dramata jste si za rok prožili, takže se raději stáhnete a jako medvěd se připravíte k zimnímu spánku.

Ledový úplněk – 3. prosince

Noci se prodlužují, dny se zkracují a opět nastává doba temna. Sotva se vzpamatujete z jednoho temného období, už je tu další a jako mávnutím kouzelného proutku ve vás opět Ledový úplněk vyvolá deprese.

Související články

Další články