Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Velký podvod na Patricii Pagáčovou a Lucii Bílou: Drzý útok internetových šmej­dů

Zdroj: archiv L. Bílé a P. Pagáčové
+ Dalších 11 fotografií
SKANDÁL
Sociálními sítěmi se začaly šířit reklamy, v nichž údajně herečky Patricie Pagáčová (31) a Naďa Konvalinková (68) nebo zpěvačka Lucie Bílá (53) vyprávějí, jak se proti nim rozběhla kampaň lékařů jen kvůli tomu, že podpořily kvalitní hubnoucí koktejl. Potíž je v tom, že ani jedna o ničem takovém neví a rozhovory s nimi jsou smyšlené. Podívejte se do rozsáhlé fotogalerie.

Vypadá to, že se rozbíhá nový trend podvodů na důvěřivce. Zatímco dřív existovala skupina, které veřejnost říkala „šmejdi s hrnci“, podvodníky, kteří zneužívají slavné tváře k propagaci svých výrobků mezi jejich fanoušky můžeme bez mrknutí oka označit za jejich internetovou verzi.

Lež

„Lidem na Facebooku a na Instagramu v posledních měsících vyskakují reklamy, kde je moje jméno a fotka a ještě text ‚Zhubla, ale ňadra bobtnají‘. Když na to někdo klikne, otevře se mu článek, kde je komplet vymyšlený rozhovor se mnou, v němž mluvím o tom, jak se mi podařilo zhubnout díky jejich zázračnému koktejlu. Prý po dětech, to je na tom to nejlepší,“ kroutí hlavou Patricie Pagáčová, která přitom žádné mateřské povinnosti zatím nemá.

V rozhovoru, který je přeložen do archaické češtiny snad Google Překladačem, jsou takové perly, jako že když falešná Patricie měla výrobek zajišťující měsíční úbytek váhy 12 kg vychvalovat do televize, měla jí prý hned vyhrožovat Národní aliance odborníků na výživu (později překřtěná na Národní alianci diabetologů) strachující se o své zisky. Přicházely prý výhrůžky, musela mít ochranku a nakonec se údajně hájila před Ústavní soudem, který jí dal za pravdu a Aliance prý dostala pokutu 16 tisíc eur za nactiutrhání. Celé je to samozřejmě naprostý nesmysl.

Právníci

„Hned v první větě všímavější člověk odhalí, že je to celé lež, bohužel denně mi píše řada žen, že si to objednaly, nebo se ptají, jestli to funguje. Existuje i verze s Naďou Konvalinkovou (nebo s Lucií Bílou (53) – pozn. red.), dosadí jen jiné jméno, ale rozhovor je stejný. Samozřejmě na stránkách, na které vede odkaz kvůli objednávce, už moje jméno nefiguruje. Ale není tam ani žádný kontakt, je to celé nedůvěryhodné. Spoléhají na to, že je nikdo nedohledá, samozřejmě ale kromě nahlašování reklam vše řeším právní cestou. Je to celé absurdní a strašný,“ řekla eXtra.cz Patricie.

Podle ní hochštapleři vytvářejí stále nové verze reklamy; pár dnů po focení nových promo fotek seriálu Modrý kód už snímky zneužili opět k propagaci pochybného výrobku.

Zneužití

„Využili toho, že jsem před pár lety zhubla, tím pádem si lidé myslí, že je ta reklama pravdivá. Nevím, kdy lidé konečně pochopí, že kdyby opravdu existovaly nějaké zázračné prášky nebo kapky, celý svět je hubený. Bez sportu to prostě nejde,“ dodala naštvaná Pagáčová.

Čtěte také: Kdy se Patricie chystá založit rodinu?

Související články

Další články