Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Velký podvod na Leoše Mareše: Reklama šmejdů tahá z uživatelů velké peníze

Velký podvod na Leoše Mareše: Reklama šmejdů tahá z uživatelů velké peníze
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
LEŽ
Vynalézavost grázlů nezná mezí, stále hledají nové cesty, jak se poměrně bezpracně dostat k penězům důvěřivců. A zneužili k tomu i jméno oblíbeného moderátora Leoše Mareše (44). Na Facebooku se objevuje reklama, přes níž se člověk dostane na stránku, na které je falešný rozhovor s Marešem, nabídka investic do bitcoinů a hlavně snaha přemluvit Čechy, že jde o spíkrův vlastní projekt.

Útok šmejdů

Stránka, která se tváří jako zpravodajská (obšlehla hlavičku webu televize Prima), vydala článek vzbuzující dojem kritického pohledu na jakousi službu investování do obchodu s kryptoměnami Označuje ji jako „platformu Leoše Mareše“ a přináší s ním samozřejmě nikdy neuskutečněný rozhovor o tom, jak moc si na platformě vydělal.

„Jsem úspěšný, protože rychle a bez váhání skáču po nových příležitostech. A právě nyní je mou jedničkou ve vydělávání peněz nový program pro automatické obchodovaní kryptoměn (název zcenzurován – pozn. red.). Ve svém životě jsem neviděl větší příležitost, jak rychle vytvořit menší bohatství. Všem doporučuji, aby se na to podívali, než to banky uzavřou,“ tvrdí domnělý Leoš. Pokud by někdo tomuto podvodu uvěřil, může snadno přijít i o stovky eur.

Leošovy lživé citace

„Tohle byly největší a nejsnazší peníze, jaké jsem kdy vydělal. Hovořím o desítkách tisíc eur denně pomocí autopilota. Je to skutečně nejrychlejší způsob, jak právě nyní vydělat velký balík. A nebude dlouho trvat, než se o tom dozví více a více lidí. Nebo než to banky nadobro uzavřou,“ cituje web slova, která ale Leoš Mareš ve skutečnosti nikdy nevyslovil.

„Již jsem obdržel agresivní telefonáty a výhrůžky od velkých finančních korporací, protože tuto technologii dostávám do pozornosti lidí. Ale ať jdou k čertu. Lidé v České republice se již začínají dozvídat pravdu a je jen otázkou času, než se to dozví více a více lidí. Sdílím to, protože dostávám stovky e-mailů od lidí, kteří mi děkují, že jsem se s nimi podělil o toto tajemství,“ tvrdí dál nepravý Leoš.

Podezření

Stránka, jejíž internetová adresa je už sama o sobě krajně nedůvěryhodná, je totiž složená ze směsice znaků a dlouhá jako starověká karavana na Dálném východě, je prošpikovaná desítkami odkazů na podezřelou službu.

Na konci článku je navíc řada komentářů rádoby z Facebooku, jde ale o fake profily odkazující opět na službu místo na populární sociální síť.

Druhý útok na SuperStar

Sám Leoš Mareš se do uzávěrky článku k podvodu na svou osobu nevyjádřil, patrně si nyní užívá na horách. Kdyby ale skutečně rozjel tak velký byznys s bitcoiny, prvně by tomu dělal ohromnou reklamu na svém Instagramu, což se samozřejmě nestalo.

Podobný podfuk musela před časem řešit i Patricie Pagáčová, jde tak o už druhý útok na porotu SuperStar. Patricii s Naďou Konvalinkovou internetoví šmejdi zneužili v reklamě na hubnoucí koktejl. I ony prý k výrobku daly rozhovor, který ve skutečnosti nikdy neposkytly.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy