Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Velký návrat Michala Penka: Na problémového zpěváka přišla zapařit i Tereza Pergnerová

Michal Penk se vrací: Složil album Pergnerové, ta ho teď podpořila na koncertě
Zdroj: koláž eXtra.cz/Herminapress
+ Dalších 13 fotografií
podpora

Zpěvák a hudební skladatel Michal Penk se proslavil zejména v 80. letech minulého století. Po revoluci propadl návykovým látkám, ze kterých dlouho hledal cestu ven. Nyní zažívá svůj velký comeback a jeho páteční pražský koncert si nenechala ujít ani moderátorka Tereza Pergnerová, pro níž v minulosti sám udělal album, jak uvedl pro iDNES.

Album pro Terezu

Muzikant Michal Penk byl považován za jednoho z nejtalentovanějších hudebníků 80. let. Byl spoluzakladatelem kapely Lucie, idolem dívčích srdcí a nějakou dobu randil se zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Pro stydlivého a tichého umělce bylo proniknutí do světa českého showbyznysu zároveň letenkou přímo do pekla.

V průběhu 90. let se mu přestalo dařit v pracovním i soukromém životě, rozešel se se svou partnerkou Ivanou, s níž má syna, a následně spadl do drogové závislosti. "Pod vlivem kokainu jsem si s každým povídal. Ale když jsem si ho vzal na prázdnou hlavu, nelíbilo se mi to. To jsem býval netrpělivý a nespokojený. Pervitin byl jiný. Silný. Připadal jsem si jako dítě, které se na všechno těší. Nechce jít spát, všechno ho baví, má iluze, plány, naděje," řekl Penk v rozhovoru pro iDnes.cz.

Pod vlivem pervitinu dokonce složil album pro tehdy mladou hvězdičku Terezu Pergnerovou, která si stejně jako on také prošla peklem drogové závislosti. V současnosti prožívá Michal Penk svůj velký comeback. Nejenže se hudebně podílí na připravovaném muzikálu Troja, ale v pátek měl se svou doprovodnou kapelou koncert na Občanské plovárně.

Podpora kamarádek

Penkovo komorní vystoupení si nenechala ujít právě moderátorka Tereza Pergnerová, pro kterou složil roku 1995 album Rachot. Tereza, která se na akci potkala s herečkou Mahulenou Bočanovou, si skvěle zapařila. Teď když obě Tereziny ratolesti už vylétly z hnízda, užívají si volnost nejen ony, ale i jejich maminka.

Rozhovor s Terezou Pergnerovou

Klid je to jistě zasloužený, protože jak Pergnerová nedávno prozradila pro eXtra.cz, je to právě ona, kdo je ve výchově dětí ten zlý policajt. "Já jsem přísná. Já jsem ta důsledná, proto taky já jsem největším terčem, protože vyžaduji, aby se plnily věci, na kterých se dohodneme," řekla sympatická moderátorka.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy