Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Velký návrat Arabely: Koho ztvární Jana Nagyová v nové pohádce Jana Budaře?

Jan Budař jako princ Mamánek
Zdroj: Se souhlasem Bontonfilmu
nová pohádka

Jan Budař se po několika letech příprav pustí do natáčení pohádky Princ Mamánek, ve které ztvární hlavní postavu rozmazleného prince Ludvíka. Před kameru se v ní vrátí Jana Nagyová, představitelka nezapomenutelné Arabely. V jaké roli se na ni můžete těšit?

Jan Budař je nejenom režisérem a představitelem hlavní role, je také autorem stejnojmenné knižní předlohy. V role jeho otce se jako král představí Martin Huba, role královny se zhostí slavná představitelka seriálové Arabely Jana Nagyová, pro kterou jde o velký návrat před filmovou kameru. Nagyovou uvidíte jako starostlivou maminku, která donekonečna pečuje o prince Ludvíka.

Dále se můžete těšit na Ondřeje Vetchého, který si zahraje obhroublého rytíře a průvodce hlavní postavy na dobrodružném putování. V dalších rolích se představí Veronika Kubařová, Vladimír Javorský nebo Boleslav Polívka jako hrobař Hrouda.

"Vím, že je moudré obklopit se v daném oboru těmi nejlepšími," komentuje Jan Budař hereckou sestavu i další tvůrce, kteří se na filmu budou podílet.

Pohádka o dospívání

Natáčet se začne v září na zámku Dětenice, kde tvůrci najdou královský zámek nebo obyčejnou středověkou krčmu a kde podle legendy Mamánkův příběh Jana Budaře napadl. Pohádka bude vznikat až do poloviny října a štáb se během natáčení přesune i na Pohansko na jižní Moravě, do Lednicko-valtického areálu, do Žehrovské obory v Českém ráji nebo do kokořínských lesů.

Je to pohádka o dospívání, o lásce a také o překonání strachu ze smrti,” popisuje Budař.

Princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený Vznešený je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Jenže Ludvík je princ už poněkud přerostlý, je mu 39 let. Bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách.

„Přeji si, aby Princ Mamánek byl vtipný a moudrý film, který budou milovat děti malé i ty dospělé,“ doufá před první klapkou Budař. Premiéra je plánována na září 2022.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy