Pokud nevíte, co to strie jsou nebo jak je máte poznat, jde o nevzhledné jizvičky, které ovšem potkají téměř každou ženu. Především v období těhotenství se jim jen velmi těžko ubráníte. Nevyhýbají se ovšem ani dětem v pubertě, kdy dochází k rychlému růstu, a nevyhýbají se dokonce ani mužům.

Přestože se strií nedá zbavit úplně, existují jisté rady, které vám rozhodně pomůžou. A že je na čase o sebe začít pečovat, je faktem. Strie totiž potrápí až 90 % těhotných žen. Strie jsou takové vnitřní jizvy, které nepoškozují povrch kůže, přestože pokožku ztenčují a zbavují ji elasticity.

Zpočátku jsou strie červenofialové a v průběhu dvou až tří let blednou, což ovšem rozhodně neznamená, že mizí. Právě proto je vhodné s nimi zatočit v jejich naprostém počátku, protože s vybledlou strií už opravdu nic neuděláte.

Ptáte se tedy, čím proti striím bojovat? Odpověď je jednoduchá! Sádlo, olejíčky, gely nebo krémy s kolagenem. Dále si na pomoc můžete vzít biolampu, laser nebo vyzkoušet plastickou operaci. Všechny tyto prostředky vám můžou pomoci, ovšem je potřeba začít nejlépe ještě před tím, než strie vzniknou, nebo v jejich naprostém počátku.

Nepodceňujte tedy prevenci a pravidelně se o svou pokožku starejte. Pokud se právě nacházíte v období, kdy jste ke striím náchylnější, promazávejte problémové partie dvakrát denně. K masírování jednotlivých částí používejte krouživé pohyby a dostatek masti.

Držíme vám tedy palce, ať v boji se striemi vyhrajete, a ještě poslední rada na závěr. Pokud jste se rozhodla k masáži využívat sádlo, dávejte pozor, aby neobsahovalo žádnou sůl. Ta by naopak vaši pokožku dehydratovala. Pokud chcete jít ryze přírodní cestou, sáhněte raději po měsíčkové masti s vepřovým sádlem, jež mají dokonce hojivé účinky.