Královský palác oznámil datum křtin již 20. června. Jedenáctitýdenní princ bude pokřtěn v královské kapli Svatojakubského paláce, což pro vévodkyni a vévodu z Cambridge nebude premiérou.

V této kapli byl před pěti lety pokřtěn také starší bratříček princ George. Tříletá princeznička Charlotte byla pokřtěna v kostele svaté Máří Magdaleny v Sandringhamu. Pětičlenná rodina se tak poprvé objeví úplně celá na veřejnosti.

Při této velké britské události nebude chybět ani těhotná tětička Pippa Middleton a novopečená vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle. O Meghan se spekuluje, zda není také těhotná. Že by do početné královské rodiny přibyli rovnou dva potomci?

Pro celou královskou rodinu to bude velký den, který se zapíše do historie úplně stejně jako roku 1947 zásnuby královny Alžběty II., které byly oficiálně oznámeny ve stejném datu. Přípravy jsou již v plném proudu a maličký princ zažije svůj velký den v pondělí odpoledne.

Spekulovalo se i o tom, že Meghan půjde malému Louisovi za kmotru, nakonec se Kate a William rozhodli jinak a vybrali celkem šest kmotrů. Jsou to Williamovi dávní přátelé Nicholas van Cutsem, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher a Lady Laura Meade, Kate si vybrala svou sestřenici Lucy Middleton a Sophie Carter, která je už kmotrou Charlotte.