Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

VELKÝ ČÍNSKÝ PRŮŠVIH: J&T sesadila Tvrdíka! Ten tvrdí, že dlužná částka bude uhrazena. Problémy čekají i na slávisty

Jaroslav Tvrdík ve funkci končí. Problémy čekají i na slávisty.
Zdroj: profimedia.cz, twitter.com
Jaroslav Tvrdík (49) už není ve vedení CEFC Europe. Společnost nebyla schopný uhradit své dluhy a proto nad ní převzala kontrolu společnost J&T Private Investments. Jaroslav Tvrdík ale tvrdí, že dluh bude v pátek zaplacen.

Byl to divoký čtvrtek a po něm bude následovat horký pátek i víkend. Společnost J&T Private Investments převzala kontrolu nad společností CEFC Europe. Z vedení evropské divize byl sesazen manažer Jaroslav Tvrdík.

Novými členy představenstva CEFC Europe se stali Peter Kubík a Dušan Palcr. Mateřská CEFC China považuje sesazení Tvrdíka za nepřátelský akt. Dluhy prý budou uhrazeny.

Čínská CEFC je připravena uhradit do pátečního odpoledne veškeré závazky vůči skupině J&T. Během pátku (do 14:00) prý bude uhrazen dluh ve výši 475 milionů euro. Otázkou je, zda J&T Private Investment dluh po splatnosti přijme. Ovládnutí CEFC Europe se v tuto chvíli jeví jako zajímavější realita.

CEFC Europe je součástí čínského státního kolosu CITIC Group. Ten do společnosti vstoupil proto, aby zmírnil ekonomické problémy. Společnost na tom není dobře, o čemž svědčí také to, že přítel a poradce prezidenta Miloše Zemana (73) manažer Jie Ťien-ming byl zadržen a je zřejmě vyšetřován kvůli finančním machinacím.

CEFC je majoritním vlastníkem fotbalové Slavie. Do skupiny patří také Pivovary Lobkowicz. CEFC má podíl také v aeroliniích Travel Service.

Související články

Další články