Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Velký blondýn Pierre Richard slaví 85: Kvůli herectví ho vydědila jeho zámožná rodina

Zdroj: Profimedia.cz, oficiální zdroj
+ Dalších 10 fotografií
Narozeniny
Legenda francouzských komedií Pierre Richard (85) slaví narozeniny. A zatímco jeho filmy, v nichž ztvárňoval nesmělé a roztržité podivíny, zná snad každý, hercovo soukromí zůstává velkou neznámou. Jen málokdo tuší, že Richard přišel kvůli touze po filmové kariéře o pohádkové bohatství. Zámožná rodina ho totiž zavrhla a vydědila!

Na svět přišel 16. srpna 1934 v severofrancouzském městě Valenciennes, kde strávil dětství i dospívání. Coby potomek bohatého textilního průmyslníka se šlechtickými kořeny měl Pierre Richard (85) život dopředu nalinkovaný. Nebo si to alespoň mysleli jeho rodiče.

Jenomže mladý Pierre si postavil hlavu a jejich představám o tom, že se stane právníkem či lékařem, se vysmál. Odešel studovat kurzy dramatického herectví, později se dal ke kabaretu. Tehdy už měl jasno, že chce svým vystupováním především bavit lidi.

Tohle rozhodnutí ale rozzuřilo Richardovu elitářskou rodinu, která měla strach, že se herectvím neuživí. Proto ho vydědili a chtěli ho přesvědčit k návratu k rodinným tradicím. Znovu marně, Pierre měl svoji představu ideálního života.

"Vůbec mi nerozuměli a měli o mě velký strach. Mysleli si, že ze mě bude chudák a že budu třít bídu s nouzí. Po deseti nebo patnácti letech si moje jméno přečetli na plakátech a konečně si přestali dělat starosti," vzpomínal Richard na složité začátky.

Pak už to byl seskok volným pádem a Pierre Richard točil jednu komedii za druhou. Snad nejznámějším filmem je nepochybně Velký blondýn s černou botou, pokračování Návrat velkého blondýna, ale i Hořčice mi stoupá do nosu nebo Jsem nesmělý, ale léčím se. Richard hraje dodnes, jeho nejnovější snímky se však do Česka zatím nedostaly.

Jeho soukromý život je velkou neznámou. Byl ženatý s herečkou Danielle Minazzoli a později byl spojován s celou řadou milenek. Dokonce si měl vzít i Maročankou Aishou Zazar. Jeho poslední láskou je zatím výrazně mladší brazilská modelka Ceyla Lacerda, se kterou se oženil těsně před svojí osmdesátkou.

Související články

Další články