Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Velkolepý muž z Ria: Francouzi oplakávají Belmonda. Všichni jsme ho milovali, vzpomíná Macron

Jean-Paul Belmondo zarmoutil Francii: Byl náš národní poklad, říká Macron
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Vzpomínky

Smrt Jeana-Paula Belmonda (†88) zarmoutila prakticky celou Francii. S hereckou legendou se dojemně rozloučili nejen jeho herečtí kolegové jako Vincent Cassel, ale i přední francouzští politici v čele s prezidentem Emmanuelem Macronem. "Byl národním pokladem," napsala hlava státu. 

Mezi prvními, kdo okomentoval smrt Jeana-Paula Belmonda, byla francouzská politička Marine Le Pen. "Jean-Paul Belmondo byl provokatér a jedinečná osobnost, kterou nelze nahradit, legendární herec a kaskadér. S jeho zánikem ztrácíme trochu té staromódní francouzské elegance, která v kině tolik chybí. Jak smutné," povzdechla si politička.

Na legendárního herce zavzpomínala i hlava státu Emmanuel Macron. "Navždy zůstane Le Magnifique (velkolepý). Belmondo byl náš národní poklad. Byl plný energie a vždycky se širokým úsměvem. Přirozený, úžasný hrdina, kterého všichni milovali a znali, provokatér a kouzelník slov. V něm jsme se všichni našli," napsal francouzský prezident na Twitter.

Belmondo byl inspirací

Smrt velikána stříbrného plátna nenechala chladným ani hudebního producenta a DJ Boba Sinclaira. "Jean-Paul 'Le Magnifique'. Odpočívej v pokoji. Jsi hrdinou mého dětství a inspirací mého uměleckého života. Děkuji, že jsi mi přinesl do života tolik štěstí," loučil se s Belmondem populární muzikant.

Belmondův odchod zasáhl i jeho kolegy z branže. Jeden z nejznámějších francouzských herců současnosti Vincent Cassel sdílel na svém instagramovém profilu Belmondovu fotku s krátkým popiskem "Náš muž z Ria". Tím odkázal na nezapomenutelný snímek Muž z Ria, ve kterém Belmondo legendárně ztvárnil postavu Adriena Dufourqueta.


Finalistky Miss Czech Republic zahalené do písku: Krásky nafotily dechberoucí snímky v rozpálených dunách

Další články

Nejnovější kauzy