Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Velkolepý koncert Pocta Karlu Gottovi: Charlotte Gottová s Darou Rolins rozbrečely O2 arenu

Dara Rolins a Charlotte Gottová zazpívaly Zvonky štěstí.
Zdroj: herminapress
+ Dalších 10 fotografií
koncert

V pražské O2 areně se dnes koná první ze dvou vzpomínkových koncertů Pocta Karlu Gottovi, na kterém vystoupí hvězdy české a slovenské populární hudby. Na jednom pódiu se sejde více než 40 zpěváků a zpěvaček. Událost byla dle Ivany Gottové jedno z posledních přání Českého slavíka a nenechala si ji ujít řada známých osobností. Na místě je i redakce eXtra.cz.

Dlouho odkládaný a očekávaný koncert Pocta Karlu Gottovi se koná dva dny, a to v neděli a v pondělí. Podobu akce určil za svého života sám Karel Gott a nenechala si jít ujít řada známých osobností.

Producent a skladatel František Janeček se usadil hned v první řadě, vedle něj se ve výrazných růžových šatech usadila Alex Mynářová. Dorazil i producent Karel Vágner, návrhářka Blanka Matragi nebo režisérka filmu Karel Olga Malířová Špátová s manželem.

Pozdrav od Zagorové a pláč

Hned na úvod poctili hosté zesnulého Karla Gotta několikaminutovým potleskem vestoje. Pak následoval koncert a mezi prvními vystupujícími předvedli svůj pěvecký um Václav Noid Bárta, Ondřej Gregor Brzobohatý a Štefan Margita. Ten ještě před písní Išel Macek pozdravoval publikum od Hanky Zagorové, kterou v poslední době trápilo zdraví.

Fanoušci si opravdu přišli na své. Střídá se jeden hit za druhým a spolu s umělci zpívají i diváci. Atmosféra dnešního večera je jedinečná.

Pro překvapení všch diváků se na pódiu O2 areny objevila i dcera Karla Gotta Charlotte Ella, která zazpívala s Darou Rolins ikonickou píseň Zvonky štěstí. V duetu zastupovala Rolins hlas Gotta, Charlotte zase pasáž, kterou zpívala obvykle Dara. Lidem v sále tekly slzy dojetím.

Ivana Gottová o dvojkoncertu

Oba večery zazní desítky písní z Gottova repertoáru včetně hitů Lady Carneval, Jdi za štěstím, Trezor, Co sudičky přály nám nebo Srdce nehasnou. "Jsem ráda, že se podařilo uskutečnit i toto manželovo přání. Po úspěšném vydání jeho autobiografie Má cesta za štěstím a premiéře celovečerního dokumentu Karel je tento koncert další z projektů, které ještě za svého života sám načrtnul a my se snažíme jeho představu co nejlépe naplnit," uvedla zpěvákova manželka Ivana Gottová v oficiální tiskové zprávě.

Účast na koncertu přislíbili dvacetinásobná vítězka ankety Český slavík Lucie Bílá, aktuální držitel Českého slavíka Marek Ztracený, Monika Absolonová, Monika Bagárová, Václav Noid Bárta, Bára Basiková, Petr Bende, Ondřej Brzobohatý, Eva Burešová, Ilona Csáková, Dasha, Michal David, Petra Janů, Petr Kolář, Richard Krajčo, Olga Lounová, Leona Machálková, Leoš Mareš, Štefan Margita, Tereza Mašková, Bohuš Matuš, Adam Mišík, Jitka Molavcová, Dara Rolins, Ondřej Ruml, Felix Slováček, Jan Smigmator, Jiří Suchý, Eva Urbanová, Josef Vágner, Jitka Zelenková a další.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy