Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Velkolepé shledání na bohoslužbě: Vzala královská rodina Harryho s Meghan na milost?

Bohoslužby v katedrále se zúčastnili členové královské rodiny.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Mše

Velká Británie slaví sedmdesáté výročí, kdy královna Alžběta II. nastoupila na trůn. Po Británii a celém světě tak momentálně probíhají bujaré oslavy, které vzdávají královně hold. V pátek 3. června se v rámci oslav uskutečnila v katedrále sv. Pavla mše, které se zúčastnili všichni členové královské rodiny a také pozvaní hosté. Jen samotná královna mši vynechala, a to ze zdravotních důvodů. Nechyběly však černé ovce rodiny, Meghan a Harry, jak informoval Daily Mail!

Ve dnech 2. až 5. června probíhají ve Velké Británii oslavy, které vzdávají hold královně Alžbětě II., která před sedmdesáti lety nastoupila na trůn. Ve čtvrtek se uskutečnila Trooping of the Colour a členové královské rodiny sledovali z balkonu přelet stíhaček RAF, jak informoval web Royal.

Dnes, tedy v pátek, se zase konala mše a bohoslužba Díkůvzdání v katedrále sv. Pavla, kam však královna ze zdravotních důvodů nedorazila. Dorazili však ostatní členové královské rodiny v čele s vévodkyní Kate, princem Williamem, Camillou Bowles s princem Charlesem, princezna Beatrice, princezna Anne, a k překvapení všech přišly také „černé ovce rodiny“, Meghan Markle s Harrym.

Na bohoslužbě nechyběl premiér

Hosté začali na místo přijíždět kolem poledne a samotná bohoslužba započala po dvanácté hodině. Během ní zazněly chvalozpěvy, četlo se ze Starého zákona, hovořil arcibiskup z Yorku a bohoslužba byla zakončena zpěvem státní hymny.

Před katedrálou mezitím pochodovali vojáci s píkami a mušketýři. Události se kromě členů královské rodiny zúčastnili například britský premiér Boris Johnson, jeho manželka Carrie Johnson, britská ministryně zahraničí Liz Truss, ministryně vnitra Priti Patel a ministr obrany Ben Wallace. V katedrále bylo asi 2000 lidí, jak informoval web Daily Mail.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy