Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Velkolepé shledání na bohoslužbě: Vzala královská rodina Harryho s Meghan na milost?

Bohoslužby v katedrále se zúčastnili členové královské rodiny.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Mše

Velká Británie slaví sedmdesáté výročí, kdy královna Alžběta II. nastoupila na trůn. Po Británii a celém světě tak momentálně probíhají bujaré oslavy, které vzdávají královně hold. V pátek 3. června se v rámci oslav uskutečnila v katedrále sv. Pavla mše, které se zúčastnili všichni členové královské rodiny a také pozvaní hosté. Jen samotná královna mši vynechala, a to ze zdravotních důvodů. Nechyběly však černé ovce rodiny, Meghan a Harry, jak informoval Daily Mail!

Ve dnech 2. až 5. června probíhají ve Velké Británii oslavy, které vzdávají hold královně Alžbětě II., která před sedmdesáti lety nastoupila na trůn. Ve čtvrtek se uskutečnila Trooping of the Colour a členové královské rodiny sledovali z balkonu přelet stíhaček RAF, jak informoval web Royal.

Dnes, tedy v pátek, se zase konala mše a bohoslužba Díkůvzdání v katedrále sv. Pavla, kam však královna ze zdravotních důvodů nedorazila. Dorazili však ostatní členové královské rodiny v čele s vévodkyní Kate, princem Williamem, Camillou Bowles s princem Charlesem, princezna Beatrice, princezna Anne, a k překvapení všech přišly také „černé ovce rodiny“, Meghan Markle s Harrym.

Na bohoslužbě nechyběl premiér

Hosté začali na místo přijíždět kolem poledne a samotná bohoslužba započala po dvanácté hodině. Během ní zazněly chvalozpěvy, četlo se ze Starého zákona, hovořil arcibiskup z Yorku a bohoslužba byla zakončena zpěvem státní hymny.

Před katedrálou mezitím pochodovali vojáci s píkami a mušketýři. Události se kromě členů královské rodiny zúčastnili například britský premiér Boris Johnson, jeho manželka Carrie Johnson, britská ministryně zahraničí Liz Truss, ministryně vnitra Priti Patel a ministr obrany Ben Wallace. V katedrále bylo asi 2000 lidí, jak informoval web Daily Mail.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy