Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Velkofilm Jan Žižka má první teaser! Představují se v něm americké hvězdy i Karel Roden

+ Další 2 fotografie

Čtyři roky od poslední klapky mohou diváci konečně vidět první záběry z dlouho očekávaného historického filmu Jan Žižka. Snímek režiséra a producenta Petra Jákla, který představí zahraniční hvězdy, jako jsou Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger či Sophie Lowe, bude mít premiéru 8. září. Nyní tvůrci odhalili první teaser, v němž mohou diváci vidět kromě hlavních hvězd také rozestavěnou Prahu a řadu českých historických lokací. 


"Vždycky jsem chtěl natočit film podobný například Statečnému srdci, byl to můj sen. Před jedenácti lety se sen zhmotnil ve chvíli, kdy přišli Marek Dobeš a Michal Petruš s nápadem natočit film o mladém Žižkovi. Začal jsem pracovat na příběhu z roku 1402, kdy byl Žižka ještě psanec, žoldák a teprve se v něm rodil vojevůdce," uvedl režisér Petr Jákl v tiskové zprávě. Diváci podle něj dostanou málo známý příběh zrodu jednoho z největších českých vojevůdců.

V teaseru je vidět většina hlavních postav, jako třeba titulní Jan Žižka s tváří skvělého herce Bena Fostera. "Ben je jiný než všichni ostatní. Je to minimalistický herec. Čím méně toho dělá, tím víc je to zajímavější. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se naučil s ním pracovat, ale i vizuálně pro mě ztvárnil Žižku tak, že Jan Žižka je Ben Foster," popsal Jákl slavného herce.

Teaser ukazuje historickou Prahu

V jednom ze záběrů se představuje také Karel Roden coby Václav IV. a samozřejmě nechybí ani legendární Michael Caine, jenž ztvárnil lorda Boreše. "Když jsem začal pracovat s Michaelem Cainem, přemýšlel jsem nad tím, jak budu režírovat držitele dvou Oscarů a jak mě bude brát. Překvapilo mě, jak byl úžasný. Naslouchal mi a po každý klapce se mě zeptal, jestli to nemá zkusit ještě jinak. Pro mě je srdcem toho filmu,“ pochvaloval si Jákl spolupráci s americkým hercem.

Vzhledem k tomu, že natáčení probíhalo na Křivoklátě, Točníku, Zvíkově či na Karlově mostě, mohou diváci poznat řadu známých lokací. Teaser ukázal i rozestavěnou historickou Prahu nebo bojovou scénu z lomu Amerika. Celkově ukázky působí na české poměry nadstandardně. S americkými velkofilmy se to ale pořád nedá srovnávat. Uvidíme, jak to ve výsledku dopadne.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy