Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Velké změny na Instagramu: Tohle jsou nová pravidla

Ilustrační foto.
Zdroj: pixabay
sociální síť

Společnost Facebook, která vlastní sociální síť Instagram, představila nová pravidla pro tuto platformu. Nově se mají skrývat nenávistné komentáře a zprávy.

Uživatelé Instagramu se musí připravit na změnu pravidel. Podle americké společnosti Facebook, která Instagram vlastní, je nová snaha vedena cílem omezit nenávistné a nevyžádané komentáře a zprávy.

Uživatelé tak nově budou moci omezit komentáře a žádosti o zprávy, a pokud se budou pokoušet poslat nevhodné komentáře, objeví se jim výraznější upozornění.

"Naší zodpovědností je zajistit, aby se každý na Instagramu cítil bezpečně. Nestrpíme žádné nenávistné zprávy ani šikanu a budeme podobné zprávy odstraňovat, kdykoliv na ně narazíme," uvedl k tomu Facebook.

Omezení komentářů a žádostí o zprávy si bude moci každý zapnout v nastavení soukromí. Automaticky se poté skryjí komentáře a žádosti od lidí, co vás nesledují a nebo jsou followery jen po krátkou dobu. Nová funkce je k dispozici od středy.

Firma si nechala udělat průzkum, podle kterého píšou urážlivé komentáře především lidé, kteří danou osobu nesledují a nebo ji sledují jen velmi krátce. To se podle Facebooku ukázalo například po finále fotbalového EURA 2020, kdy sociální sítě zaplavily rasistické urážky.

Odesílatelům se v případě nevhodných zpráv zobrazí výrazné upozornění a po odeslání může daná zpráva skončit skrytá nebo smazaná.

Nežádoucí hashtagy

Už dřívě vyplynulo, že některé hashtagy na Instagramu jsou nežádoucí. Jejich seznam najdete zde. Facebook se tím snaží bojovat především vůči spamu. Patří mezi ně slova jako #nudity (nahota), ale třeba také #parties nebo #shower (sprcha).

Související články

Další články