Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Velké varování pro Čechy: Na oblíbenou turistickou destinaci se žene obří katastrofa!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
velké varování
Thajské ostrovy se otřesou v základech. Stovky tisíc turistů jsou v ohrožení, jelikož na ostrovy míří ničivá bouře Pabuk. Deník Guardian informoval o tom, že kromě obrovského deště by měla bouře zapříčinit až sedmimetrové vlny. Úřady se snaží dělat všechno pro to, aby případné škody byly co nejmenší. To nemění nic ale na tom, že turisté jsou v bezprostředním ohrožení života.

Blížící se tropická bouře zapříčinila, že thajské ostrovy Ko Phangan, Ko Samui a Ko Tao jsou zcela vylidněné. Na thajské ostrovy totiž míří ničivá bouře Pabuk, která s sebou přinese velké přívalové deště a mohou se také objevit až sedmimetrové vlny.

Všichni turisté, kteří se každoročně sjíždějí na thajské ostrovy, aby oslavili příchod nového roku, se museli přesunout na jih kvůli bezpečnosti. „Ostrovy jsou skoro prázdné, od Nového roku odjelo něco mezi 30 až 50 tisíci lidí,“ řekl agentuře AFP starosta ostrova Ko Phangan Krikkrai Songthanee.

Bouře Pabuk zasáhne thajské ostrovy v pátek v noci. Oficiální zpráva k evakuaci zatím sice nebyla vydána, ale tisíce turistů raději před velkou bouří utekly.

Související články

Další články