Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Velké tajemství Tří oříšků pro Popelku odhaleno: Stačilo málo a všechno bylo jinak!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Jen málo Čechů si umí představit Vánoce bez legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku. Žádný z nadšených diváků, který se na příběh plný nespravedlnosti, zadostiučinění a především lásky každoročně těší, však netuší, že oblíbený film mohl vypadat úplně jinak. Stačilo takhle málo!

Jak pro Libuši Šafránkovou, tak pro Pavla Trávníčka to byly životní role. Dodnes oslovují statisíce českých diváků. Tři oříšky pro Popelku jsou populární i v zahraničí, pohádku milují třeba v Norsku nebo Rusku.

Ale málokdo tuší, že stačilo, aby se režisér Vorlíček špatně vyspal a obsazení mohlo vypadat jinak. Roli prince totiž neměl Trávníček jistou. Na Vorlíčkově seznamu byli ještě Jan Hrušínský a Jaroslav Drbohlav. Ten se nakonec objevil v roli princova pobočníka a Trávníček mohl navléknout královské punčocháče.

Pro Trávníčka se nakonec režisér rozhodl ze dvou důvodů. Pomohla mu odlišnost od ostatních herců a taky vzhled zahraniční hvězdy. Díky tomu dostal šanci, kterou rozhodně nepromarnil. Nedovedeme si představit, že by se do Šafránkové na plátně zamiloval princ v podání jiného herce.

Související články

Další články