Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Velké štěstí: Nemocný Maxík konečně dostal zázračný lék, rodiče poslali dojemný vzkaz

Velké štěstí: Nemocný Maxík konečně dostal zázračný lék, rodiče poslali dojemný vzkaz
Zdroj: archiv Maxíka
+ Další 2 fotografie
Maxík
Zázrak jménem Zolgensma. Maxíkovi, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), byl konečně podán lék, na nějž se skládalo celé Česko. Malý chlapec příští měsíc oslaví druhé narozeniny a pro něj i pro jeho rodiče je to ten nejhezčí dárek, jaký si mohli přát.

Malý Maxík trpí spinální svalovou atrofií (SMA), což je závažná nemoc a lék vyjde na miliony. Maxíkovi rodiče se tedy rozhodli obrátit s prosbou o pomoc na veřejnost. Češi ukázali, že mají dobrá srdce a na hochovu léčbu se podařilo vybrat neuvěřitelných 63 milionů.

Chlapci byl ve čtvrtek podán nejdražší lék na světě jako prvnímu Čechovi. Rodiče se o radostnou novinku podělili na sociální síti a při této příležitosti přidali i několik fotek Maxíka, na které se můžete podívat ve fotogalerii. Na snímcích jsou perfektně zachycené momenty, kde je vidět, jak je chlapeček šťastný.

"Chceme se vámi podělit o krásný okamžik. Dnes v 15:30 Maxíček dostal Zolgensma," informovali rodiče na sociální síti. "Vše zvládl naprosto skvěle, statečně a s úsměvem. Chtěli bychom poděkovat všem zaměstnancům nemocnice Motol, kteří se o Maxíčka starají, za úžasnou péči a přístup. Také pracovníkům lékárny za nádherný vzkaz. Všichni jsou na nás moc hodní. Cítíme, že jsme v těch nejlepších rukou," pochvalovali si rodiče chlapce.

Nakonec napsali, aby hlavně všechno proběhlo bez komplikací. A my Maxíkovi přejeme, aby opravdu všechno dobře dopadlo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy