Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Velké srovnání svateb Jiřího Paroubka: S blondýnkou Petrou měl honosnou veselku, na novomanželce Gábině ušetřil

Dvě svatby Jiřího Paroubka.
Zdroj: eXtra.cz/koláž, Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Svatby

Bývalý premiér Jiří Paroubek (71) do toho potřetí nečekaně praštil. O víkendu si vzal svou dlouholetou partnerku Gabrielu Kalábkovou (47). Jejich svatba však byla velmi skromná a zúčastnilo se jí jen pár lidí, jak prozradil Paroubek v rozhovoru pro eXtra.cz. Oproti tomu jeho svatba s Petrou Paroubkovou (50), která proběhla v roce 2007, byla opravdu honosná. 

Politik a bývalý premiér Jiří Paroubek se oženil. Jeho v pořadí již třetí manželkou se stala Gabriela Kalábková. „Svatbu jsme plánovali několik týdnů, měsíců. Myslím si, že je to normální, vyplynulo to z našeho vztahu, který trvá několik let. Na svatební cestu jsme jeli na chatu. Gábina totiž nemá dovolenou, tak nikam do zahraničí nepojedeme. Ona je státní zaměstnanec a všechnu dovolenou již vyčerpala," prozradil pro eXtra.cz Paroubek, který jinak o svém soukromí příliš nemluví.

Na svatbu mu přišlo jen několik hostů. Mezi nimi byl třeba Petr Benda s manželkou, herci Luděk Sobota, Jiří Krampol nebo František Janeček. Nevěsta na sobě měla jednoduché krajkové šaty, které ničím výrazně nevynikaly, nevěstě ovšem slušely. K nim si vzala bílé lodičky na nižším podpatku a jako doplňky měla decentní perlový náhrdelník a náramek, čímž nic nezkazila. Z fotografií šatů je však patrné, že si na módní excesy Gabriela příliš nepotrpí.

Druhá svatba byla luxusní

Třetí svatba, která se uskutečnila na Městském úřadě ve Vraném nad Vltavou, byla jednoduchá a skromná. Zato expremiérova druhá svatba s Petrou Paroubkovou v roce 2007 byla opravdu pompézní. Uskutečnila se v Mariánských Lázních v luxusním secesním hotelu Esplanade a za svědka šel tehdy Paroubkovi někdejší slovenský premiér Robert Fico.

Petra na sobě měla ve svatební den opravdu krásnou róbu. Jednalo se o kratší šaty s krajkou po kolena od návrhářky Jany Berg. Přes ramena si pak přehodila bohatě zdobený kabátek v krémovo-zlatavé barvě a na nohy obula tělové lodičky. V ruce držela kytici bílých růží a vypadala jako opravdová princezna, zvlášť na tu dobu.

Svatbu s Petrou hradili zčásti její rodiče

Svatba tehdejšího šéfa ČSSD stála zhruba 120 000 korun, jak informovaly před lety Novinky. Z toho velkou část uhradili podle tradice nevěstini rodiče.

Oddávajícími byli bývalý starosta Mariánských Lázní Luděk Nosek a o církevní obřad se postaral bratislavský biskup Církve československé husitské Jan Hradil, který páru udělil svátost manželskou.

Související články

Další články