Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. The Voice Ewa Farna Agáta Prachařová

Nejnovější kauzy

Velké srovnání cen v Česku a v Německu: Vyplatí se vám VÁNOČNÍ NÁKUP za hranicemi?

+ Dalších 15 fotografií
nakupování
Ať už jste z početné rodiny, nebo ne, na Vánoce je vždycky potřeba nakoupit velké množství jídla. Nic za to nedáte, když si zkusíte zajet do Drážďan. Jste tam za chvíli a potraviny tam nakoupíte jiné. A mnohdy lepší. Ale pozor, že jsou tam potraviny levnější, často neplatí.

Drážďany máte, co by kamenem dohodil. Dojet se tam dá snadno autobusem, vlakem nebo autem. Z Prahy tak za necelé dvě hodiny můžete být vlakem na drážďanském hlavním nádraží. Pár kroků od něj se nachází obchod s potravinami s názvem Rewe, kde si můžete nakoupit zboží, které u nás není. Není ale pravidlem, že je to levnější.

Pravidlo, že v Německu je levněji, už dávno neplatí

Třeba vejce v Německu seženete za 2,09 euro (54 korun), pokud hovoříme o balení s 10 ks. V Praze seženete 10 vajíček z obyčejného supermarketu zhruba za 45 korun. Máslo v České republice stojí 59 korun, v akci ho občas seženete třeba i za půlku. Jak je na tom Německo? Nejlevněji ho koupíte za 40 korun.

Tu nejlevnější šunku v Drážďanech pořídíte za 0,89 euro (23 korun). V Čechách ji naleznete ve stejné gramáži i za dvacku. Cena obyčejného plátkového sýru v Německu je v přepočtu 26 korun. V Čechách se dá ten nejlevnější eidam sehnat za méně než dvacetikorunu.

28 korun dáte v Rewe za velké balení salámu. Za 22 korun ho seženete v Čechách. Je jasné, že je potřeba i něco k obědu. Celé kuře malé gramáže můžete v Čechách mít za 90 korun. Dvojnásobné v Německu koupíte za 206. Co se týká ceny/velikosti, pořád vítězí Čechy.

Koupit v Drážďanech sladkosti se vyplatí

Co ale konečně vyjde levněji, je čokoláda za 1,09 euro (28 korun), v Praze oblíbenou Milku můžete mít také, ale její cena se pohybuje kolem pětatřiceti korun. Pokud máte raději slané, zaměřte se na brambůrky. Ty ve tvaru duchů stojí u našich sousedů 1,29 euro (33 korun), v Čechách stojí nachlup stejně.

Oblíbenou pochutinou Čechů je bezpochyby kečup. V Čechách větší balení kvalitního kečupu v obchodech je za 47 korun, v zahraničí 2,59 euro (67 korun). Jistě by byla chyba zapomenout na těstoviny. Ty lepší se pohybují kolem 40 korun. Zejména u značky Barilla. V Drážďanech stojí 1,99 (52 korun).

Pivo Budvar v Rewe zakoupíte za 0,85 euro (22 korun). U nás stejně tak. Na příkladech jednotlivých potravin je krásně vidět, že ne vždycky je v Německu zákonitě všechno levnější. Za výlet to ale jistě stojí.

Mohlo by vás zajímat

Další články