Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Velké srovnání cen: Český Primark oproti německému. Vyplatí se jezdit do Drážďan?

Primark Česko vs Německo: Kde se vyplatí nakupovat?
Zdroj: Anna-Marie Humlová pro eXtra se souhlasem Anny-Marie Humlové
+ Dalších 20 fotografií
Primark

Redakce eXtra.cz vyrazila do Primarku v Drážďanech, aby se na vlastní oči přesvědčila, zda nabízí kvalitnější a levnější zboží než nově otevřená pobočka v Praze. Exkluzivně vám přinášíme konkrétní porovnání cen. Další díl z našeho unikátního seriálu přinesl pozoruhodné výsledky!

Nabízí německý Primark levnější zboží?

"Pro Pražáky je to možná fajn, ale my z příhraničí budeme jezdit do Drážďan," prozradila exkluzivně redakci eXtra.cz jedna ze zákaznic německého Primarku. Proč? "Pochybuji, že v pražském Primarku seženete tričko za jedno euro," vysvětlila. A měla pravdu. V Německu jsme sehnali mnohem více oblečení v akci. Navíc kolekce, která je dostupná i v Čechách, se sem tam cenově skutečně lišila. Bylo to sice o pár korun, i ty ale pro některé zákazníky hrají roli.


Pásek, který si můžete koupit v pražském Primarku, vás vyjde na 80 korun. V Primarku v Drážďanech za něj zaplatíte jen asi 76 korun. Znatelnější rozdíl už ale nastává, když zatoužíte po nové obuvi. Boty v Německu seženete i skoro o padesát korun levněji. Kalhotky jsou tam k dostání už asi za 25 korun a německé pobočky hodnotí zákazníci jako mnohem větší "hrabárnu". Najít svou velikost je v Německu docela zázrak a větší úspěch budou mít především ženy větších velikostí.

Český Primark je hlavně pro Pražáky

Německý Primark je větší a nabízí rozsáhlejší sortiment zboží. Přesto ale majitelky velikosti M nakoupí zřejmě lépe v Praze, kde je zatím k dostání hojně. To může být ale způsobeno i tím, že pražská pobočka otevřela teprve nedávno a ona pomyslná "hrabárna" se z ní ještě stát nestihla.

"Šaty za pětistovku bych v Německu nekoupila," řekla jedna z českých zákaznic. Jenže německý Primark nabízí kromě cedulky s eury i cedulku s cenou v českých korunách. A některé šaty tam pod pětistovku opravdu vyjdou. Náš verdikt? Záleží, zda bydlíte blíže Praze nebo k Drážďanům. V Německu můžete dostat o kapku levnější zboží a určitě budete mít více kousků, ze kterých vybírat. Připravte se ale na cestu za hranice a také "hrabárnu", ve které budete zoufale hledat svou velikost. Příhraničníky cesta do Drážďan nevytrhne, Pražákům se ale tříhodinová výprava za levnějším tílkem vyplatí jen stěží.

O tom, jak se můžete nejlépe dostat do Drážďan, a další detailní porovnání českých a německých výrobků z Primarku se dozvíte v příštích pokračováních.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy