Velké rozvolňování proticovidových opatření: Co vše se mění?
Hygienici ode dneška nebudou posílat do karantény lidi po rizikovém kontaktu s nakaženým koronavirem. Naopak déle si doma pobudou ti, kteří mají pozitivní test. Izolace byla prodloužena na sedm dní z dosavadních pěti. Změnil se metodický pokyn hlavní hygieničky pro krajské hygienické stanice. Končí také trasování kontaktů nakažených hygienickými stanicemi. Uvedla to ČTK.
V uplynulém týdnu se naposledy testovali školáci a pracovníci, podle ministerstva zdravotnictví tak jde o další zmírňování protiepidemických opatření, které má postupně vést ke stejnému přístupu k nákaze koronavirem jako k ostatním respiračním nemocem.
Izolace u lidí bez příznaků bude podle pokynu končit automaticky po sedmi dnech, u lidí s příznaky pak dva dny po jejich skončení a zároveň musí trvat nejméně sedm dní. Lidé, kteří budou mít opakovaně pozitivní PCR test za kratší dobu než 30 dní, do izolace nebudou muset.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce, aby nejpozději 1. dubna skončila téměř všechna protikoronavirová opatření. Respirátory by mohly být povinné v menší míře než dosud, sám by je zachoval minimálně ve veřejné dopravě. Na jednání vlády chce příští týden předložit návrh postupného uvolňování opatření. Přál by si, aby lidé mohli v polovině dubna prožít Velikonoce tak, jako byli zvyklí před před pandemií, uvedla ČTK.
Otevřená zpověď Adely Vinczeové: Bolestná ztráta miminka a vymodlená adopce Maxe
Související články

Skandální záběry ze zásahu v Plzni: Policista zbil zpacifikovaného muže pěstí, vedení reaguje

Hrůza na Rokycansku: Devět parašutistů se zřítilo k zemi, čtyři jsou těžce zraněni

Českem se prohnaly ničivé bouřky: Vyrvané střechy, polámané stromy a zatopené silnice

Neštěstí v kempu na Trutnovsku: Stromy popadaly na stanové městečko, na místo letěl vrtulník
























































